Braiens Adamss šonedēļ uzstāsies Rīgā

Komentāri
Braiens Adamss šonedēļ uzstāsies Rīgā
Braiens Adamss koncertē hallē Arēna Rīga 2007. gadā. Foto: LETA

Trešdien, 25. martā, Arēnā Rīga uzstāsies kanādiešu mūziķis Braiens Adamss. Koncerts būs veltīts leģendārā albuma Reckless 30. gadskārtai.

Koncerta programma būs veidota divās nosacītās daļās. Pirmajā daļā būs dzirdamas pilnīgi visas albuma Reckless dziesmas un dažas nekad neizdotās, bet otrajā – visu B. Adamsa zināmāko hitu izlase, kopumā ap 30 kompozīcijām. Koncerts ilgs vairāk nekā divas stundas un notiks bez pārtraukuma.

Uz Rīgu septiņās kravas automašīnās tiks transportēta skaņas un gaismas aparatūra, kā arī milzu LED ekrāns. Savukārt trīs autobusos ieradīsies mūziķi, tehniķi un apkalpojošais personāls, vēsta L Tips Agency pārstāve Maija Tomkalne.

Patlaban Adamss un viņa pavadošā grupa jau uzsākusi Eiropas tūri, taču februārī viņi sniedza virkni koncertu dzimtajā Kanādā. Piedāvājam ieskatu vietējās preses un koncertu apmeklētāju atsauksmēs.

”Koncerta ievadā Adamss informēja, ka skanēs gan labi pazīstamās Reckless albuma dziesmas, gan tās, kas albumā nemaz neiekļuva, brīdinot: ”Nesacerieties par daudz – varbūt tās jums nemaz nepatiks!”

Brīdinājums bija nevietā. Vienmēr pazīstams ar savu profesionālo pieeju, Braiens Adamss sniedza iespaidīgu rokkoncerta paraugu, visas dziesmas, neatkarīgi no tās pazīstamības, izpildot ar vienādi augstu entuziasmu un muzikalitāti.

Tas pats attiecas uz pasākuma vizuālo pusi – lielo ekrānu un kopumā ieturēto melnbalto tēmu, mūziķiem tērpjoties visā melnā, bet izgaismošanai izmantojot galvenokārt teatrāli baltās gaismas. Noskaņu vēl paspilgtināja uz ekrāna demonstrētās, pamatā tikai melnbaltās, videoinstalācijas. Tostarp tādas, kas tapušas uz autentisku mākslinieka un grupas 80. gadu fotogrāfiju pamata.”

Atvadoties, Adamss sacīja: ”Bija tik jauki atgriezties pie jums šajā aukstajā laikā.” Vadoties pēc nerimstošajām ovācijām, šīs jūtas bija abpusējas,” rakstīja Ottawa Citizen.

Savukārt Kingston Standard pēc koncerta bija kodolīgāki: ”Tu vienkārši attopies stāvam kopā ar visiem citiem, sirsnīgi dziedot līdzi Kanādas roka superzvaigznei, kurš no skatuves sniedz vienu hitu pēc otra.
Noskanot koncerta pēdējai dziesmai, Adamss teica, ka šis vakars bija maģisks. Un viņam bija taisnība.”

”Apbrīnojami! Ar gadiem Braiens kļūst aizvien labāks. Kā pirmklasīgs sarkanvīns. Vairāk nekā divas stundas nepārtrauktas rokmūzikas. Bez visiem šiem daudzajiem dūmiem un spilgtajām daudzkrāsu gaismām. Tas viss nav vajadzīgs, ja viņam ir tāds mūziķa un izklaidētāja talants. Mūzika tās vispārākajā izpausmē!” pēc Otavas koncerta 20. februārī rakstīja kāda apmeklētāja.

Biļetes uz Braiena Adamsa koncertu 25. martā Arēnā Rīga iegādājamas bilesuserviss.lv un visās Biļešu servisa kasēs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl