Bolīvijas karnevālu apmeklē arī slavenības

Komentāri
Bolīvijas karnevālu apmeklē arī slavenības
Foto: EPA/ LETA

Karnevālu sezona Dienvidamerikā turpinās – bez Riodežaneiro lielus tūristu pūļus pulcē arī Bolīvija, kur notiek viens no senākajiem karnevāliem pasaulē. Šoreiz to apmeklē arī britu aktieris Džūda Lovs.

Organizācija UNESCO Bolīvijas pilsētā Oruro ik gadu notiekošo karnevālu iekļāvusi cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu sarakstā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad parādē piedalās ap 30 tūkstošiem dejotāju, ap 10 tūkstošiem mūziķu un ap 50 aktieru trupu, kas izspēlē viduslaiku mistēriju ainas.

Starp šā gada karnevāla viesiem gozējās arī 42 gadus vecais britu aktieris Džūda Lovs, kurs ielūdza viena no Bolīvijas lielākajām alus kompānijām sadarbībā ar Bolīvijas Kultūras ministriju. Slavenais aktieris parādi noskatījās līdzās Bolīvijas prezidentam Evo Moralesam.

Tūristi, kuri līdz ar Dž. Lovu skatījās krāšņo gājienu, atzīst, ka tas ir labākais no labākajiem, ko viņiem nācies redzēt.

Oruro karnevāla pirmsākumi meklējami vairāk nekā divus tūkstošus senā pagātnē. Sākotnēji tas bija iezemiešu reliģiskais rituāls, taču vēlāk karnevālā tika iekļautas arī kristīgās tradīcijas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl