Sabiedrībās dāmas bauda Ziemassvētku atmosfēru īpašā pēcpusdienas tējas ceremonijā

Pievienot komentāru
Sabiedrībās dāmas bauda Ziemassvētku atmosfēru īpašā pēcpusdienas tējas ceremonijā
PUBLICITĀTES FOTO

Pagājušajās brīvdienās pašmāju sabiedrības dāmas pulcējās ”mc²”, lai baudītu izsmalcinātu Ziemassvētku pēcpusdienas tējas pasākumu. Dāmas ne tikai baudīja angļu tradicionālo pēcpusdienas tēju, bet arī apguva ziedu kārtošanas un galda dekorēšanas iemaņas.

Pasākuma iniciatore bija starptautisko attiecību eksperte un grāmatas ”Stils” autore Guna Leiškalne-Roka.

Modes eksperts Deniss Ševeļovs atzīst problēmas ar alkoholu un skaidro, kā izlēmis mainīt dzīvesveidu

”Pārdzīvoju, ka krunciņu kļūst aizvien vairāk, āda un vielmaiņa vairs nav tāda kā trīsdesmit gados.” Ģederte par skaistumkopšanu

Viešņu starpā bija integrālās izglītības institūta direktore Ilze Pīlēna, kulinārijas eksperte un eksbaņķiere Ilze Jurkāne, dizainere Aļona Grevcova, māksliniece Laima Kaugure, uzņēmēja Marika Ģederte un zīmola ”Lazy Francis” dibinātāja Olga Krūze.

Aicinātās dāmas apguva eleganta galda izkārtojuma smalkumus, kā arī piedalījās ziedu kompozīciju meistarklasē. Tajā katra viešņa izveidoja dekoratīvu pušķi, bet pasākuma noslēgumā dāmas baudīja angļu stila tējas pauzi ar pašu gatavotām recepšu sviestmaizēm.

Īpaši greznu galda izkārtojumu ļāva radīt japāņu porcelāna nama servīze. Ar šo porcelānu iespējams sastapties pasaules greznākajās viesnīcās un restorānos, tas pasvītro viesu un pasākuma nozīmību, tāpēc lieliski iederējās rīkotajā tējas pēcpusdienā.

Leiškalne-Roka stāsta, ka pēcpusdienas tējas pauzes galvenās sastāvdaļas ir laba kompānija, skaista tējas servīze, mazliet izdomas un darba.

Pati pēcpusdienas tējas tradīcija tika aizsākta Lielbritānijā 19. gadsimta otrajā pusē. Tās pamatlicēja, hercogiene Bedforda juta izsalkumu garā pārtraukuma laikā starp launagu un vakariņām, tādēļ lūdza pagatavot sev tēju, sviestmaizes un kūku.

Drīz vien šo rituālu pārņēma arī citas aristokrātes.