Zane Dumbre

Autors: Zane Dumbre

''Skaties Izklaide'' redaktore

Komentāri

No 3. līdz 5. augustam Igaunijā, Pērnavas pludmalē, norisināsies Ziemeļeiropas lielākais pludmales festivāls ”Weekend Festival Baltic”, kas jau trešo gadu tepat kaimiņos pulcēs teju visus pasaules aktuālākos deju mūzikas grandus. Šogad zvaigžņu plejāde ir tik liela, ka pat grūti izvēlēties, ko kurā brīdī labāk klausīties. Skaties.lv atklāj savu favorītu piecinieku, kas, iespējams, kādam noderēs, sastādot savu festivāla maršrutu.

Alan Walker (ceturtdien, 3. augustā, MAIN STAGE 16:00)

24 gadus vecajam norvēģu producentam Alan Walker, kura kontā tādi visiem zināmi radiohiti kā  “Faded”, ”Alone” un “Sing Me to Sleep”, ticis tas izaicinājums atklāt festivālu uz MAIN STAGE, kā pirmajam spēlējot ceturtdienas vakarā.

Skaties.lv godīgi atzīstas – 2016. gadā absolūti nebijām šī mākslinieka daiļrades cienītāji, un teltī, kur pēcpusdienā spēlēja mūziķis, gadījās ieklīst vien pastaigas pēc.

Pārsteigums bija patīkams – Alan Walker ir viens no tiem māksliniekiem, kuri koncertā skan daudz iespaidīgāk, nekā kaut kur radio. Nebaidies, ja visiem zināmais “Faded” jau mazliet griežas ausīs – Skaties.lv ir pārliecinājies, ka, izskanot pār Pērnavas pludmali, Alan Walker melodijas iegūst burtiski jaunu elpu. Alan Walker piestāv Igaunijai, ne velti arī ”Faded” videoklips filmēts tepat kaimiņos – slavenajā Rummu karjerā.

To, ka skanēja un skanēs labi, apliecina arī fakts, ka mūziķis šogad pārcelts uz galveno skatuvi. Nav šaubu – ja atklāsiet festivālu, baudot Alan Walker šovu, gūsiet fantastiskas enerģijas lādiņu, lai ballētos vēl trīs festivāla dienas!

Brennan Heart (ceturtdien, 3. augustā, FUTURE STAGE 22:00)

Ja reiz uz ”Weekend” festivālu, tad kādu vakaru kārtīgi jāizplosās arī uz deju grīdas. Skaties.lv šim nolūkam izvēlēsies ceturtdienas vakaru FUTURE STAGE, kad tur uzstāsies Nīderlandes hardstyle dīdžejs Brennan Heart.

Mākslinieks Pērnavā piestāj pēc tam, kad sniedzis satriecošu šovu slavenajā ”Tomorrowland” Beļģijā.

35 gadus vecais dīdžejs savulaik nominēts kā Pasaules labākais elektroniskās deju mūzikas mākslinieks. Zinātāji dēvē viņu par hardstyle leģendu, bet vienkārši ballēties gribētāji novērtēs dīdžeja spēju iekustināt jebkuras pēdas un sarīkot ballīti vārda vistiešākajā nozīmē.

”The Chainsmokers” (piektdien, 4. augustā, MAIN STAGE 18:00)

Pēc pagājušā gada ”Weekend” festivāla noklausīšanās Skaties.lv mūzikas draugi nosprieda: latiņa Pērnavā ir uzstādīta mežonīgi augstu, un festivāls var pārspēt pats sevi tikai tad, ja tajā uzstāsies ”The Chainsmokers”.

Šī gada aprīlī notika acīmredzamais neticamais – tika izziņots, ka ”The Chainsmokers” tiešām spēlēs festivālā.

Amerikāņu dīdžeju duets Latvijā sevi skaļi pieteica 2015. gada izskaņā ar hitu ”Roses”, un kopš tā laika viss, ko vien rada ”The Chainsmokers” kļūst par īstu apvērsumu un gozējas Latvijas topu virsotnēs.  “Don’t Let Me Down”, ”Closer”, “Paris” un par šīs vasaras himnu dēvētais “Something Just Like This”, kas radīts kopā ar ”Coldplay” – ir jādzīvo mucā, lai nekad nebūtu dzirdējis kādu no šīs apvienības hitiem, jo tie pēdējā gada laikā nudien skan visur.

”The Chainsmokers” ”Weekend” festivālā vēl nav viesojušies, bet jau tagad skaidrs, ka būs satriecoši – ar tik daudziem izciliem hitiem nemaz nevar būt citādāk!

Zināms, ka daudzi mūzikas draugi ceļu uz Pērnavu mēros tieši dēļ ”The Chainsmokers”. Ir vērts viņiem pievienoties!

”Clean Bandit” (piektdien, 4. augustā, WKND STAGE 23:00)

Vēl viens mākslinieks, kura vārds komentārus neprasa un kurš ”Weekend” festivālam piesaistīs ne tikai elektroniskās mūzikas mīļotājus.

Jāatzīst, ka britu elektroniskās mūzikas meistaru grāvēji “Rockabye”, “Rather Be” un šobrīd aktuālais ”Symphony” ir tik atspēlēts visās radiostacijās, ka jau mazliet griežas ausīs, un tieši tāpēc ir vērts iet un izbaudīt tās jaunā kvalitātē – Pērnavas pludmalē.

Apvienība šobrīd aktīvi koncertē visā pasaulē, koncerti daudzviet ir pilnībā izpārdoti, un pēc tiem internetu pāršalc sajūsmas pilnas atsauksmes. Kā brīdina mūzikas eksperti, no šiem māksliniekiem negaidīt sarunas ar auditoriju un personisku attieksmi, taču neparasts skanējums un mežonīga enerģija – tas viss būs!

Martin Garrix (sestdien, 5. augustā, MAIN STAGE 00:00)

Tie, kuri uz festivālu Pērnavā brauc ik gadu, jau spriež, ka Martin Garrix kļuvis par ”Weekend” sensāciju un ”naglu”. Tas, ka Garrix uzstājas uz galvenās skatuves sestdienas ”karstākajā” laikā, tikai apliecina – tā patiešām ir.

Aiziet un paklausīties Martin Garrix uzstāšanos vajag gan tiem, kuri ”Weekend” festivālā ir pirmo reizi, gan tie, kuri brauc ik gadu. 2015. gadā pēc pirmā festivāla visi runāja tikai par viņu un to, kā tolaik 19 gadus vecais talants no Nīderlandes pārspējis visas apmeklētāju cerības un ”uzspridzinājis” skatuvi, uzstājoties uzreiz pēc hedlainera David Guetta.

2016. gadā Garrix atgriezās Pērnavā un atkal kļuva par sensāciju. Viņa šovs ir enerģijas pārstāvots no sākuma līdz beigām. Garrix nebaidās savu uznācienu atklāt ar kādu no saviem aktuālākajiem gabaliem, lai ar katru nākamo hitu turpinātu pārspēt pats sevi.

Kā jau smejas ”Weekend” festivāla regulārie apmeklētāji, ja neesi redzējis Garrix šovu, tu neesi bijis festivālā. Ko viņš rādīs šogad? Pa šo gadu mūziķis jau atkal ir sastrādājis vairākus jaunus hitus, kuri gatavi izskanēt pār Pērnavu. Aizej un apskaties pats!

Vairāk uzzini un savu perfekto festivāla maršrutu sastādi ŠEIT!

 

Lasi vēl