“Neviens viesis nav saslimis!” Tumševica-Ērgle izskaidro, kā ”Rīgas ballē” tika ievēroti valsts noteiktie ierobežojumi

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

3 komentāri
“Neviens viesis nav saslimis!” Tumševica-Ērgle izskaidro, kā ”Rīgas ballē” tika ievēroti valsts noteiktie ierobežojumi
PUBLICITĀTES FOTO

10.oktobrī norisinājās ”Rīgas balle 2020”, kas joprojām izsauc plašas diskusijas sabiedrībā. Daudzi uzskata, ka balle lieliski parāda, ka noteikumi nav rakstīti ”bagātniekiem”, bet tikai ”nabagajiem”, ka turīgie arī pandēmijā var turpināt ”dzīrot”. Balli jau piecus gadus organizē biedrība ”Royal Events” un Natālija Tumševica-Ērgle. Sarunā ar portālu Skaties.lv Natālija pastāsta par balli un noteikumu ievērošanu!

Organizatore uzsver, ka ”Rīgas balle” norises laikā tika ievēroti visi normatīvie akti saistība ar Covid-19 izplatības mazināšanu, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas.

Foto: izsmalcināta publika līksmo krāšņajā ”Rīgas ballē”

Natālija turpina, sakot, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.360 ”Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” no 10. oktobra līdz 31. decembrim iekštelpās vienlaikus var pulcēties ne vairāk kā 300 cilvēku.

”Pasākumā ”Rīgas balle” kopējais apmeklētāju skaits bija 135 viesi, mākslinieciskais sastāvs 25 personas un 27 personas no apkalpojošā personāla. Pasākuma norises vietā atradās mazāk nekā 50% no kopējā cilvēku skaita, ko pieļauj Melngalvju nama platība un infrastruktūra saskaņa ar MK noteikumiem,” skaidro Natālija.

”Rīgas balle” organizatore papildina savu skaidrojumu, sakot, ka pasākuma dalībnieki ievēroja Ministru kabineta noteikumu Nr.360 162.punktu, proti, viesi atradās fiksētās, personalizētās sēdvietās, un, pametot sēdvietu, ievēroja divu metru fiziskās distancēšanās nosacījumus.

Pasākuma telpās tika uzstādītas bezkontakta roku dezinfekcijas ierīces, tika izmantoti bezkontakta temperatūras mērīšanas ierīces, apkalpojošais personāls izmantoja cimdus un sejas aizsargmaskas.

2020.gada 10.oktobrī vēl nebija pieņemts Ministru kabineta noteikums, ka maskas publiskās vietās jānēsā obligāti, tāpēc daudzi viesi pasākuma bildēs redzami bez maskām.

”Katrs pasākumā viesis parakstīja apliecinājumu, ka 14 dienu laikā, pirms pasākuma norises, nav bijis kontaktā ar Covid-19 inficētu personu un, ka nav apmeklētas valstis, kuras ir iekļautas Covid-19 riska sarakstā vai arī pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija,” tā Natālija.

Visiem māksliniekiem, apkalpojošam personālam, ka arī viesiem tika izdalīti cimdi – tie bija brīvi pieejami visā pasākuma laikā.

Natālija uzsver, ka pasākumā ”Rīgas balle” organizatori pievērsa ļoti lielu uzmanību veiktajiem drošības pasākumiem, lai katrs viesis justos droši, kā arī tiktu ievēroti visi normatīvie akti. Pēc pasākumā ir pagājušas jau vairāk nekā divas nedēļās un neviens pasākuma ”Rīgas balle” dalībnieks nav saslimis ar Covid-19.

”Mums izdevās savākt līdzekļus talantīgiem bērniem – nopirkām saksofonu jaunajai, un talantīgajai konkursa ”Talants Latvijai” saksofonistei Zanei Medvedei. Taisīsim virtuves remontu un pasūtīsim īpaši izgatavotas virtuves mēbeles talantīgai meitenei invalīdei Darijai Egorovai, kura ar savām rokām izgatavo ikonas un gleznas,” sajūsmināti stāsta Natālija.

Organizatore priecājas, ka māksliniekiem bijusi iespēja uzstāties, kā nekā situācija pasaulē un Latvijā neveicina pasākumu norises.

”Izplatīta sociālos medijos, ka arī Latvijas medijos, informācija par pasākuma finansiālu pienesumu no Rīgas domes neatbilst patiesībai. Rīgas dome sniedz tehnisko atbalstu saskaņa ar sadarbības līgumu, nesniedzot nekādu finansiālo palīdzību pasākumā organizatoriem,” stingri nosaka Natālija.

Pasākuma ”Rīgas balle” organizatori pievērš uzmanību, ka kopā ar pasākuma norisi tika izplatītas arī citas maldīgas un reputācijas pasliktinošas nepatiesas ziņas, gan par pašu pasākumu ”Rīgas balle”, gan par biedrību ”Royal Events”, gan arī personīgi par Natāliju Tumševicu-Ērgli un viņas ģimeni.

Tādejādi Biedrība ”Royal Events” un Natālija Tumševica-Ērgle aicina otro pusi publiski atvainoties, pretējā gadījumā viņi būs spiesti griezties valsts institūcijas par goda un cieņas aizskaršanu, neslavas celšanu un nepatiesu ziņu izplatīšanu, par ko draud kriminālatbildība.

”Dzīvē es labprātāk daru vairāk un saku mazāk, pat nerunājot par citu cilvēku kritizēšanu, vai nedod Dievs – apvainošanu. Paldies visiem, kas ir ar mani. Paldies par sirsnību, īsziņām, zvaniem. Tikai kopā – mēs varam padarīt šo pasauli labāku! Kā saka vecais sakāmvārds: ”Suņi rej, bet karavāna iet tālāk”! Stipru veselību visiem, lai apkārt ir tikai labi un godīgi cilvēki,” novēl Natālija.

3 komentāri