Natālija Tumševica lūdz Rīgas balli iekļaut UNESCO kultūras mantojuma sarakstā

Pievienot komentāru
Natālija Tumševica lūdz Rīgas balli iekļaut UNESCO kultūras mantojuma sarakstā
PUBLICITĀTES FOTO

10. oktobrī Melngalvju namā norisināsies viens no grandiozākajiem kultūras un izklaides pasākumiem – Rīgas balle, un notikuma gaidās kļuvis zināms, ka balle pieteikta iekļaušanai UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Kā atklāj dziedātāja un Rīgas balles patronese Natālija Tumševica-Ērgle, pasākuma organizatori iesnieguši dokumentus, lai balli, kurai šogad aprit piecu gadu jubileja, iekļautu Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma un UNESCO pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Šogad Rīgas balle notiks oktobrī, un debitantu atlase jau norit pilnā sparā. Sabiedrisko ierobežojumu laikā balles rīkotāji turpinājuši aktīvi strādāt, jo mērķis ir dāvināt rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem iespējami vairāk pozitīvu emociju šajā sarežģītajā laikā.

”Tāpat vēlamies uzsvērt, ka pasākums atbildīs visaugstākajiem veselības drošības standartiem, kas ir īpaši svarīgi Covid-19 laikā. Mūsu viesi ir mūsu prioritāte, tādēļ darīsim visu iespējamo, lai pasākuma laikā viņi justos drošībā,” stāsta Rīgas balles patronese Natālija Tumševica-Ērgle.

Pasākuma organizatori ir pārliecināti, ka Rīgas balles iekļaušana Latvijas un UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā ne tikai palīdzēs palielināt pasākuma atpazīstamību, bet arī piesaistīs valstij daudz tūristu no Rietumeiropas.

UNESCO pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā ir iekļauti vairāk nekā 1000 objektu, tostarp slavenās Vīnes balles. Latviju sarakstā pārstāv Dziesmu un deju svētki, kā arī suitu kultūrtelpa. Latvijas nacionālajā sarakstā ir iekļautas 19 nemateriālās kultūras vērtības, kas ir svarīgas un saglabājamas nākamajām paaudzēm, norāda balles rīkotāji.