Lietoti apģērbi pārtop par jauniem? Ielūkojies Marijas Stukānes modes šovā!

1 komentārs
Lietoti apģērbi pārtop par jauniem? Ielūkojies Marijas Stukānes modes šovā!
PUBLICITĀTES FOTO

Nedēļas izskaņā mākslas telpā ”Happy Art Museum” norisinājās dizaineres Marijas Stukānes apģērbu kolekcijas prezentācija. Modes mīļotāji steidza novērtēt jauno kolekciju.

Kolekcija ”TheNewStories” – ir atbildīga pieeja modes industrijai. Zīmols ņem par pamatu lietotus apģērbus un maina tos līdz nepazīšanai. Izmantojot tādas dekorēšanas tehnikas, kā apgleznošana un mezglošana jeb makramē.

Dizainere Marija Stukāne ir ”slow fashion” ideju piekritēja. Mākslinieces ģimenē jau vairākās paaudzēs mammas nodod skaistus un kvalitatīvus apģērbus savām meitām. Savukārt mīlestība pret lietoto apģērbu veikaliem pārvērtās no reālas nepieciešamības deviņdesmito gadu apstākļos par azartisku hobiju – dārgumu medībām.

Marijas filozofija balstās aicinājumā mazināt izmestā apģērba daudzumu. Tieši tāpēc dizainere, izmantojot materiālus, kas jau kādreiz tika lietoti, aicina cīnīties ar vides piesārņojumu, mazinot audumu atkritumus.

Modes skate nenorisinājās, kā ierasts, modeles nestaigāja pa ”mēli”, bet gan izrādīja apģērbu teatrālā šovā. Dejas idejas autors ir horeogrāfs Deniss Tumakovs, toties dzīvo mūziku spēlēja ”Hits Live band”. Vakara vadītājas ādā iejutās profesionālā ballīšu vadītāja Jeļena Tonova.

Ierodoties uz prezentāciju, viesiem bija iespēja baudīt franču sidru, fotografēties pie foto sienas un piedalīties izlozē.

Pēc modes skates ikviens varēja apskatīt dizaineres radīto apģērbu un to iegādāties.