Lai nakts klubā neizvēršas katastrofā. Seši zelta padomi Rīgas ballīšu zvēriem, sezonu atklājot

Pievienot komentāru
Lai nakts klubā neizvēršas katastrofā. Seši zelta padomi Rīgas ballīšu zvēriem, sezonu atklājot
Privātais arhīvs

Sākoties rudens sezonai, ar jaunu sparu atdzimst klubu dzīve Vecrīgā. Skaties.lv vērsās pie populārā dīdžeja [Ex] Da Bass, kurš regulāri spēlē ballītes dažādās izklaides vietās, lai noskaidrotu, kā plānot savu nedēļas nogali, lai iziešana ielās dejot nebeigtos ar sāpošu galvu visu brīvdienu garumā un pāris dienu ilgu vainas apziņu.

Steidz vēl izmantot vasaru!

Tā kā šogad septembris solās būt siltāks nekā citus gadus, iesaku vēl izmantot iespēju atpūsties svaigā gaisā, proti, kādā no ārā kafejnīcām un bāriem. Vasara vēl nebūt nav beigusies!

Tas ļoti labi ir redzams Vecrīgā, kur bāri un klubi vēl nemaz nesteidz ieziemot savas vasaras terases. Starp citu, šur tur septembrī notiks vēl arī pāris brīvdabas pasākumi. Kā piemēru varu minēt Pierobežas Festivālu, kas 15.septembrī notiks Ezerē. Tajā, atraktīvā mūziķu trio 3Live Project (DJ + live trompete + perkusijas) ietvaros, uzstāšos arī es.

Nakts nav tik gara, kā liekas!

Mana pieredze rāda, ka cilvēku paradumi ir dažādi. Kādam pirms došanās uz kādu lielo klubu patīk iesildīties mājās, kādam kādā no Vecrīgas bāriem. Īstais kulminācijas laiks ballītēm, manuprāt, ir no pusnakts līdz brīdim, kad apnīk.

Kāds draugu kompānijā uzreiz nobāzēsies kādā no klubiem, kāds varbūt gribēs apmeklēt vairākus. Atliek vien saplānot, jo, patiesību sakot, nakts nemaz nav tik gara kā liekas. Man kā dīdžejam gan gribētos, ka, ja pasākums reiz sākas desmitos, tad lai uzreiz ir pilns klubs.

Kā vecajos labajos laikos, kad pirms pasākuma sākuma pie ieejas jau ir rinda. Mūsdienās tā ir samērā reta parādība.

Ja gribas ”tusēt” līdz agram rītam, ir labi domubiedri un pietiek spēka – aiziet! Lai gan jāatzīst, ka lielākā daļa Vecrīgas klubu finišē ap 06:00. Tālāk jau vai nu mājās, vai ballēties pie draugiem, vai nu arī uz kādu Afterparty klubu. Rīgā, kā zināms, tādi ir vairāki.

Pasaules tendence – ērtums pāri glamūram

Vispirms jau vajadzētu atcerēties, ka deju klubs nav sporta klubs un sporta apģērbu vajadzētu atstāt mājās, taču nevajadzētu aizmirst, ka dejojot ir jājūtas ērti. Džinsi, stilīgs t-krekls džekiem vai topiņš dāmām un brīvā laika apavi, manuprāt, ir laba kombinācija.

Protams, kādam varbūt gribas izskatīties svinīgāk un izcelties citu vidū ar uzvalku, vakarkleitu. Ja ir ērti – aiziet! Daudzās izklaides vietās ir tā saucamais ”dress code”, ko klubi lūdz ievērot, ir arī tematiskie pasākumi, kur ierašanās ir obligāta kādas noteiktas krāsas vai stila apģērbā. Lasiet, kas ir rakstīts un pasākumu plakātiem un aprakstos!

Katrā valstī šīs ģērbšanās tradīcijas ir dažādas, tās ir atkarīgas arī no mentalitātes, bet esmu pamanījis, ka ārzemēs, tajā skaitā arī ASV, cilvēkiem patīk ģērbties ērti. Uzvalks, lai paliek darbam ofisā.

Pievērs uzmanību ar personību, ne skaļu uzvedību!

Ja uz klubu nāc iepazīties, vislabāk ir būt tādai kāda tu esi – patiesai un nesamākslotai. Tāds tādu atrod! Ir meitenes, kuras apzināti klubā mēģina iepazīties, lai atrastu sev partneri vienam vakaram, citas nāk atpūsties kopā ar  draugiem un vienkārši izdejoties, kādai varbūt pēc darba vienkārši gribas izvēdināt galvu un iemalkot kādu gardu kokteili.

Katram tās vēlmes ir citādākas. Pazīstu arī vairākas dāmas, kuras savus vīrus ir sastapušas tieši klubā. Un jā – skaisti dejot, tas ir forši! Klubos meitenes, kuras labi māk dejot, izceļas citu vidū.

Necensties ”izvilkt līdz rītam”

Manuprāt, optimālais laiks, lai labi atpūstos un lai nebūtu ne par maz, ne par daudz, ir kādas stundas trīs, četras. Ja ierodies klubā ap pusnakti, pilnīgi pietiek ar trim stundām, lai izbaudītu labu mūziku, kluba atmosfēru un atpūtu kopā ar draugiem.

Ja man nav jāspēlē un kādreiz sanāk trāpīt kādā klubā, es nemēģinu apzināti izvilkt līdz brīdim, kad klubs beidz darbu. Ja man paliek garlaicīgi – laiks doties mājās, lai gan jāatzīst, ka atmosfēru klubā rādām mēs paši.

Atrast savu klubu

Pirmkārt jau ir jāsaprot kāda mūzika tev patīk. Īstens elektroniskās mūzikas fans diez vai ies uz klubu, kurā skan hiphops un otrādi. Otrkārt būtu vērts noskaidrot, kuras izlaides vietas pašlaik ir topā un kuras iesaka apmeklēt draugi.

Man viens no galvenajiem kritērijiem ir kluba telpu mājīgums, cik laba ir skaņas sistēma, cik foršs ir kluba personāls un pārējais jau, ir sekundāri. Tiekamies klubos!