Izsmalcināta publika līksmo mākslinieces Elizabetes Melbārzdes gleznu izstādē

1 komentārs
Izsmalcināta publika līksmo mākslinieces Elizabetes Melbārzdes gleznu izstādē
Publicitātes foto

16. augustā apavu klubs ”Baltā Kumode” iepazīstināja Rīgas publiku ar izcilu Rīgas mākslinieci Elizabeti Melbārzdi un viņas gleznu izstādi ”Iemācīties dzīvot laimīgāk”. Kā jau ierasts šādos greznos mākslas pasākumos, jauno izstādi, četrdesmit audekla darbus, steidza novērtēt Rīgas lielākie mākslas eksperti un jūgendstila mākslas stila gardēži.

Mūsdienu māksla var šokēt publiku un radīt apbrīnu. Elizabete Melbārzde cenšas iedvest prieku. Daudzu gadsimtu garumā mākslā valda skaistums – subjektīvs un objektīvs, absolūts un relatīvs.

Tāpat māksliniece ievēro principu – jo košāk, jo labāk. Balerīnas tēls ļauj viņai radīt neierobežoti daudzveidīgas kompozīcijas, izmantojot stilizāciju un kustību, kas robežojas ar lidojumu.

Māksliniece gūst iedvesmu no ikonām, izmantojot zelta fonu, figūru stilizēšanā viņu iedvesmo gotika un jūgendstils.

Mākslinieces darbi atrodas privātajās kolekcijās Latvijā, Anglijā, Francijā, Vācijā, Krievijā, ASV, Islandē, Kanādā, Dānijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Spānijā, Itālijā.

Izstādes atklāšanā piedalījās pazīstami uzņēmēji un sabiedrībā zināmi cilvēki, to vidū: ”Martas balles” koordinatore, publiciste Svetlana Leva, Latvijā pazīstamā stiliste un imidža dizainere Žanna Dubska, restorāna ”Felicita” īpašniece Viktorija Brovuna, dziedātājs un estrādes žanra pārstāvis Alekss Silvers, augstākās sabiedrības dāma Renāte Kaševska.

Viesi varēja baudīt dažādas uzkodas, šampanieti, vērot dziedātājas Lieras Šteinas uzstāšanos, tāpat mākslas ekspertus priecēja balerīnas no “TS dance academy”. Lieliskas balvas varēja iegūt pasākumam par godu veidotajā loterijā, bet dāmas priecājās par apskatāmajām Valdas Koroļevas rotām.

Izstādi iespējams aplūkot līdz pat 16.novembrim!

1 komentārs