Gandrīz vienā laikā tiks slēgti Vecrīgas bāri – kultūrvietas “I Love You” un “Aptieka”

1 komentārs
Gandrīz vienā laikā tiks slēgti Vecrīgas bāri – kultūrvietas “I Love You” un “Aptieka”
KROGA "APTIEKA" ARHĪVS

Decembra beigās un nākamā gada janvārī tiks slēgti divi iecienīti Vecrīgas bāri – “I Love You” un “Aptieka”, ko iemīļojuši alternatīvās mūzikas un kultūras baudītāji.

Šonedēļ daudzus alternatīvās mūzikas baudītājus satriecis Vecrīgas kroga ”Aptieka” saimnieka Kristapa Krēsliņa negaidītais paziņojums par iecienītās ballīšu vietas slēgšanu. Šoruden ar 10 Latvijā pazīstamu alternatīvās mūzikas grupu bezmaksas koncertiem ”Aptieka” nosvinēja 10 gadu jubileju.

Kā Krēsliņš pavēstījis vietnē ”Facebook”, kroga ”Aptieka” pēdējā darba diena būs 12 janvāris.

”Ir jau visādi iemesli, bet galvenais ir, ka es jūtos, ka ir laiks pašķirt jaunu lapu. Īstenībā… sākt rakstīt jaunu grāmatu. ”Aptieka” pavasarī pārveidosies par jaunu krodziņu Kurzemē (ar citu nosaukumu),” ziņo Krēsliņš.

”Gribas pateikties visiem darbiniekiem, grupām un dīdžejiem, kuri ir dzinuši šo krogu uz priekšu. Šis krogs ir bijis fenomenāls veids, kā viens klaidu latvietis varēja iepazīties ar Latviju. Un klienti ir arī bijuši fenomenāli. Paldies jums!

Liels paldies jums visiem, un lai dzīvo rock and rolls!” tā Kristaps.

Jau šajā nedēļas nogalē – 14. decembrī – krogā ”Aptieka” gaidāms īpašs pasākums – tiks prezentēta pašmāju neatkarīgo rokgrupu mūzikas izlase ”Odekolons” Nr. 16, ko sastādījis grupas “Inokentijs Mārpls” līderis Raimonds Lagimovs, kurš mūziķu aprindās zināms kā Dambis. Koncertā spēlēs dziesminieks Imants Daksis un rokgrupa ”Krāsa”. Ieeja pasākumā – bez maksas.

”Krogs Aptieka” Rīgā pastāv jau desmit gadus, bet zīmola vēsture ir ilgāka, jo kroga īpašnieks Amerikas latvietis Kristaps Krēsliņš jau tālajā 1997.gadā Vašingtonā atvēra ”Pharmacy Bar”. Nosaukuma iedvesma daļēji nākusi no Krēsliņa vectēva, kurš pirms otrā pasaules kara vadījis aptiekas Rūjienā. Tāpat kā Vašingtonas ”Aptiekā”, arī Rīgas krogs izcēlies ar nosaukumam atbuilstošu intejeru – galdos iestrādātas kapsulas un tabletes, plauktos un visur, kur iespējams, saliktas tukšas zāļu pudeles.

2008. gadā savas durvis mazā Vecrīgas šķērsieliņā vēra Latvijas krogs ”Aptieka”, kas šo gadu laikā kļuvis par tikšanās vietu ārzemju latviešiem, kultūras un mūzikas pasaules pārstāvjiem un citiem alternatīvās noskaņas cienītājiem.

“Aptieka” ir viena no retajām vietām, kuras apmeklētāji veido savu vakara “pleilisti” no mūzikas automāta jeb tā dēvētā “jukebox”.

Bārs “I Love You” durvis vēra 2003. gada 19. decembrī, savukārt šogad 15. dzimšanas dienas svinības vienlaikus būs arī atvadu balle.

”Mēs atvērāmies ar domu – sev un draugiem, kur paklausīties pašiem tīkamu mūziku. Bija pat ultrautopiska doma – bez izkārtnes, savējie atradīs! Savējie arī atrada, tiesa, izkārtni tomēr vajadzēja izlikt.

Nebija pat ne mazāko domu, ka te varētu notikt koncerti, lai arī nelieli, bet gana nozīmīgi, kā vēlāk izrādījās, gan pašmāju, gan arī citu valstu muzikālajās dzīvēs, ka šos muzikālos atklājumus mums būs iespēja atrādīt Baltijas ietekmīgākajā mūzikas festivālā ”Positivus”, turklāt pašiem uz savas – ”I Love You” skatuves, kūrēsim savu skatuvi kopā ar ”Positivus” ”Tallinn Music Week” ietvaros, ka mēs paši sāksim šos mūziķus arī izdot, tiesa, ne visus.

Pie mums jau sen nenāk tikai savējie, lai gan liela daļa vēl joprojām par tādiem kļūst, mēs vēl joprojām gatavojam programmas savai skatuvei festivālos, vēl joprojām izdodam lielisku mūziku un vēl joprojām esam tas pats muzikāli principiālais bārs.

1. janvārī ”I Love You bāra” izkārtne tiks noņemta (nu nevaram mēs pacelt īres celšanu, neviens to nevarētu),” vietnē ”Facebook” raksta bāra saimnieki.

19. decembris ir bāra ”I Love You” oficiālā dzimšanas diena, šogad – 15., kas šoreiz būs arī atvadu ballīte, kuras laikā gaidāms gan kāds koncerts, gan Pēteris Bajārs, kā ik gadu, uzspēlēs mūziku no vinila platēm.

Bāra ”I Love You” pēdējā darba diena būs 31. decembris.