Gadu pēc atvēršanas slēgts ”Pashkevich Jazz Club” Vecrīgā

0 Komentāru
Gadu pēc atvēršanas slēgts ”Pashkevich Jazz Club” Vecrīgā
Elana Bazaly / Bazaly Photography

Augusta pirmajās dienās skuma ziņa pāršalkusi vietējo klubu dzīvi – darbu pārtraucis pērnā gada maijā atvērtais ”Pashkevich Jazz Club” Vecrīgā. Kā uzsver saksofonists Deniss Paškevičs, kura vārdā klubs tika nosaukts, tas viņa muzikālo darbību nekādi neietekmēs.

”Strādāsim pie tā, lai Rīgā būtu jauna džeza kultūras telpa,” saka Deniss Paškevičs, kurš pēc kuba slēgšanas turpina strādāt gan kā mūziķis, gan saksofonu festivāla ”Jazz Room” mākslinieciskais vadītājs un saksofonu zīmola ”Riga Winds Limited” popularizētājs.

”Šis gads jau ir bijis īpaši radošs un jauniem izaicinājumiem piepildīts. Tagad pienācis brīdis izaicinājumam arī uzņēmējdarbībā, jo kluba kontekstā oficiāli nodalāmies no zīmola ”Pashkevich” īrniekiem, kuri nav nokārtojuši savas saistības un turpmāk nevēlamies tikt asociēti ar šiem nu jau bijušajiem sadarbības partneriem.

Diemžēl viņi nav domājuši ilgtermiņā, ir izlikušies, ka rūpējas par kultūras vērtībām, pirmajā vietā patiesībā liekot tikai un vienīgi savas biznesa intereses, kā arī izplatījuši nepatiesu informāciju par mani.

Tādēļ, tiecoties pēc labākas kvalitātes, esmu nomainījis kopā ar mani strādājošo komandu. Vēlos pateikt lielu paldies visiem saviem uzticamajiem atbalstītājiem un, protams, koncertu apmeklētājiem! Galvenais ir tas, ka mēs turpinām!” izplatītajā paziņojumā vēstī Paškevičs.

”Pashkevich” pēdējo gadu laikā kļuvis jau par patstāvīgu, stabilu Latvijas džeza zīmolu, tādēļ ”Pashkevich Jazz Club” darbības pārtraukšana nekādi nenozīmē Denisa Paškeviča zīmola izbeigšanos.

Spilgts piemērs tam ir gluži nesen prezentētie saksofoni ”Riga Winds Pashkevich Signature”, kas ir roku darbs un tiek speciāli pielāgoti mūziķim. Šo saksofonu dizainu un skanējuma īpašības Deniss izstrādāja kopā ar zīmola ”Riga Winds” īpašnieku, meistaru Bernd Schille un mūzikas instrumenta skaņas izstrāde ir dažādu būvniecības disciplīnu apkopojums.

Tāpat turpinās arī saksofonmūzikas festivāls ”Jazz Room” un biedrības ”Riga Room” koncertsērijas. Deniss ar savu mūziķu sastāvu Latvijā koncertā būs sastopams jau tuvākajā laikā, jo 18. augustā uzstāsies uz vasaras džeza kruīza kuģīša ”Rīgas Pērle”.

Pirms tam viņu kā viesmākslinieku varēs sastapt ara grupas ”Prāta vētra” koncertos 3. augustā Ventspilī, 11. augustā Daugavpilī un 17. augustā Mežaparka Lielajā estrādē Rīgā. Savukārt septembra beigās Latvijā viesosies leģendārais krievu frīdžeza pianists Vjačeslavs Gaņeļins, ar kuru kopā iecerēta avangarda mūzikas sesija, kas tiks arī ierakstīta un izdota jaunajā vinila izdevniecībā ”Jersika Records”.

Decembra sākumā ”Riga Rooms” rīkotajā koncertsērijā viesosies ”Grammy” balvas nominants, amerikāņu trompetists Tim Hagans. Kopā ar dāņu džeza zvaigžņu trio – pianistu Carl Winter, basistu Johnny Aman un bundzinieku Anders Mogensen – Rīgā tiks ierakstīts albums un notiks publisks koncerts, kura norises datums un vieta vēl tiks izziņoti.

Deniss Paškevičs ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem – saksofonists, flautists, komponists, producents, skolotājs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā. Savas līdzšinējās karjeras laikā viņš guvis jau nozīmīgu starptautisku atzinību, kļūstot par piecu saksofonzīmolu oficiālo mākslinieku un šobrīd pārstāvot divus no tiem: ”Marca Reeds” (Francija) un ”Riga Winds Limited” (Lielbritānija/Latvija). Mūziķis piedalījies vairāk nekā 30 albumu ierakstos, no kuriem viens no pēdējiem un nozīmīgākajiem ir Latvijas un Dānijas džeza mūziķu kopprojekts – albums ”Yours Faithfully”, kura ierakstā dzirdams arī viens no pasaules vadošajiem džeza pianistiem Aaron Parks no ASV.

0 Komentāru