Fotoreportāža – kā svinēja simtgades zaļumballi Vārmē, Kandavā un Pūrē? Īsumā

8 komentāri
Fotoreportāža – kā svinēja simtgades zaļumballi Vārmē, Kandavā un Pūrē? Īsumā
Skaties.lv

Vakar, 11. augustā, visā Latvijā un ārvalstīs par godu valsts simtgadei tika organizētas vairāk nekā 100 zaļumballes. Skaties.lv devās lauku pētījumā, lai noskaidrotu, kā tad cilvēki priecājas un dzīro, kā svin svētkus. Šoreiz uz nejauši izvēlētām Kurzemes apdzīvotajām vietām – Vārmi, Kandavu un Pūri.

Lauku pētījuma sākums aizsākās ciemā ar nosaukumu Vārme.

Ja kāds nezina, kas ir Vārme, tad īsumā – tas ir ciems, kas atrodas apmēram 25 kilometrus no Kuldīgas Saldus virzienā, tur atrodas pagasta pārvalde, pamatskola, bērnudārzs, bibliotēka u.c. sabiedriski nozīmīgas ēkas. Un pats galvenais – Vārme atzīmēta simtgades zaļumbaļļu kartē kā vieta, kur notiek viena no daudzām zaļumballēm sestdienas vakarā.

Skaties.lv zaļumbaļļu ekspertu komanda pavisam vienkārši atrada ciema estrādi, kur varēja manīt dažus balles apmeklētājus. Tuvojoties estrādei, cauri krūmu aizsegam aizvien skaidrāk varēja saklausīt zaļumballēm raksturīgos akordus, kas, drēgnajā un lietainajā naktī patīkami sildīja. Pieejot pie estrādes kāda dāma visai mundri un kareivīgi lauku pētījuma dalībniekiem uzsauca: ”Hei, uz kurieni Jūs?” ”Uz zaļumballi,” tikpat mundri tika atbildēts. ”Nu tad jāmaksā par ieeju,” lietišķi norādīja lēdija, ”Pieci eiro no katra!”

Nav svarīgi – pieci eiro ir daudz vai maz par šķidriem akordiem un tukšu deju placi, taču šoreiz nē! Vārme  – piedod, par pieciem eiro pastāvēt zila starmeša gaismā nelikās īsti adekvāti. Šī zaļumballe neuzrunāja.

Dodamies tālāk un nosacīti netālu esošo Kandavu. Protams, tā jau ir salīdzinoši liela pilsēta Abavas upe ielejā, tāpēc bija pamatotas cerības, ka pilsētas estrādē valdīs dzīvība. Un Kandava nelika vilties.

Visnotaļ vērienīgajā pilsētas estrādē bija pulcējušies apmēram cilvēki 200 – 300. Dejot kārie kungi, dancināja dāmas, jauniešiem savs darāmais, nosalušie sildījās ar dažādām dzirām. Starp citu – 100 grami džamisona (”Jameson” viskija) – kā norādīja vietējās kafejnīcas darbinieks, maksāja 3 eiro. Tas tā, ieskatam. Skaidrs, Kandavā svin, jādodas tālāk. Ak jā, ieeja ballē Kandavā bija bez maksas.

Pūre. Pūrē ir visādi kompoti, zaptes, selekcijas stacijas, bet kā ar zaļumballi? Izrādās ir. Protams, nav tik šika estrāde kā Kandavā, bet to Pūres iedzīvotāji atrisināja ar galdiem, pie kuriem tika sēdēts, spriests un iemalkots. Dejas tika grieztas uz nebēdu. Visu ciņu. Kamēr Pūrē viesojās lauku pētījuma komanda, gaisā tika raidītas divas raķetes! Kopumā – pieticīgi, bet ļoti sirsnīgi. Turklāt, arī Pūrē ballēt varēja bez maksas.

Bet vai Tu biji zaļumballē? Uzraksti komentāros, kur biji un ko redzēji!
8 komentāri