Foto: vētraini aizvadīts tradicionālais Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls

0 Komentāru
Foto: vētraini aizvadīts tradicionālais Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Latvijas Mākslas akadēmijā 7. februāra naktī noticis jau par tradīciju kļuvušais karnevāls, kura tēma šogad – “Utopija.Distopija”. Skaties.lv piedāvā ieskatīties košākajos kadros no pasākuma.

Pasākumu piektdienas vakarā atklāja Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas studenti ar īpaši karnevālam sagatavotu performanci. Dažādu mākslas formu mijiedarbībā darbojāss astoņas skatuves un radošās darbnīcas, padarot karnevālu par trīsstāvīgu performances organismu līdz rīta gaismai.

Uz galvenās skatuves “Distopia” uzstājās grupa “Pisang Ambon” un “Inokentijs Mārpls”, bet pēc pusnakts – grupa “Triānas parks”, hiphopa mākslinieks “Ozols” un grupa “Tesa”. Savukārt uz “K2 Heartbeats” skatuves spēlēja “DJ Toms”, hiphopa mākslinieki Rolands Če un “Xantikvariāts”, “Gas of Latvia”, “DJ Enkurs”, “91kidz” un “DJ Mosix”.

Trešā stāva skatuvi “Audze” pieskandināja grupa “Blue Jean Serenade”, mūziķis “Vēstnieks”, grupa “Juuk” un citi. Savukārt uz skatuves “Utopia” varēja dzirdēt tādas grupās kā “Embark”, “Effekts”, “Rahu the Fool”, “Avots” un citus. Elektroniskā mūzika bija sastopama uz skatuvēm “Bright Future” un “Dark Elektro”.

Dzejas katedrā bija sastopami Latvijas jaunie dzejnieki – Aivars Madris, Artis Ostups, Marija Luīze Meļķe, Raimonds Ķirķis un citi -, bet par atmosfēru rūpējās grupa “Alejas”. Īsi pēc pusnakts katedrā sākās iesvētību balle, kurā dzejas lasījumus papildināja dzejnieku pašu izvēlētas muzikālas melodijas.

LMA karnevāla organizatori, kā katru gadu, sadarbojās arī ar citām mākslas augstskolām. Džeza ritmus visas nakts garumā nodrošināja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, bet ar performancēm uzstājās Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas studenti.

0 Komentāru