FOTO: ”Ryga” albuma prezentācijas burziņš piesaista policijas uzmanību

0 Komentāru
FOTO: ”Ryga” albuma prezentācijas burziņš piesaista policijas uzmanību
Ritvars Stankevičs

Pagājušās piektdienas, 2. jūnija, vakarā Dailes teātra vasaras kafejnīcā ”Epikūra dārzs” debijas albumu plašākai publikai prezentēja ekstravagantā grupa ”Ryga”. Skaļā ballīte lika sarosīties arī Rīgas pašvaldības policijai.

”Epikūra dārzā” grupas draugus, atbalstītājus un interesentus sagaidīja bagātīgi klāts galds un ekstravagantos tērpos ģērbušies mūziķi, kuri sniedza pārliecinošu koncertu, iepazīstinot ar albuma ”Catch her groove” materiālu un prezentēja arī savu jauno dziesmas ”Bunny Munro Waltz” videoklipu.

Kupli apmeklētajā un skaļajā burziņā ieradās arī pašvaldības policijas pārstāvji, bet, kā skaidro aculiecinieki, viss beidzies mierīgi – bez arestiem un sodiem.

Kā uzsver grupas ”Ryga” pārstāve Ilze Pleša, policijas klātbūtne labi sasaucās ar grupas uzstāšanos un paustajiem tekstiem. It īpaši tāpēc, ka pasākums notika naktī uz pašvaldību vēlēšanām.

“Dailes teātris grupai ”Ryga” ir gandrīz kā mājas un, protams, ir prieks, kad uz mājām atnāk ciemiņi.

Šodien ir lieli svētki, ir ne tikai nospēlēta sezonas pēdējā izrāde, bet nāk klajā arī mūsu pirmais albums, kuru tikai vakar saņēmām arī paši. Paldies visiem, kuri ar savu enerģiju un ieguldīto laiku palīdzēja mums izdot šo albumu,” albuma atklāšanas pasākumā sacīja grupas dibinātājs, bundzinieks un solists Mārcis Judzis.

Tā kā šajā dienā Dailes teātris noslēdza sezonu, ballīti īpaši kuplā pulkā apmeklēja Dailes teātra aktieri. Starp viesiem bija Artūrs Skrastiņš, Ieva Florence, Ģirts Ķesteris, Gints Grāvelis u.c.

Foto: ”Ryga” albuma prezentācijā līksmo arī Dailes teātra aktieri

”Ryga” klātesošos iekustināja ar enerģisku stundu ilgu koncert, uzstājoties citādākā sastāvā, nekā pašā teātra izrādē. Šis grupai bija tikai otrais koncerts, kopš viņiem pievienojies multimākslinieks un ģitārists Kaspars Bindemanis.

Grupu un klātesošos sveica arī izrādes Bannija Manro nāve režisors Dž. Dž. Džilindžers: “Jau izrādes “Izraidītie” laikā Mārcis izveidoja grupu. Bet man jaunajai izrādei nederēja tas ārprāts, un tad Mārcis teica, ka viņi var jebko – gan džezu, gan simfonisko mūziku. Un tu viņam notici uz vārda, bet tomēr līdz galam nenotici…

Man ir liels gandarījums par šo sadarbību, jo nav nevienas dziesmas, kas neiederētos šajā izrādē. Esmu pārsteigts par grupas darba jaudu.

Ir fantastiska sajūta un prieks, ka Bindemanis ir pieslēdzies, jo viņš iederas šajā frīku kompānijā. Nav šaubu, ka šobrīd šī ir Top 1 grupa un sasniegs panākumus arī Eiropā. Ceru uz turpinājumu!”

0 Komentāru