Foto: Rīgas gardēži pulcējas Baltijā pirmajā ielu ēdiena konkursā

Pievienot komentāru

Šajās brīvdienās uz īpaši vērienīgu pasākumu Tallinas ielas kvartālā aicināti ielu ēdiena jeb ”street food” baudītāji – tur no 23. līdz 25. augustam norisinās Baltijā pirmās ielu ēdiena sacensības jeb ”European Street Food Awards” (ESFA). Visas trīs dienas apmeklētājiem ir iespēja piedalīties aizraujošās aktivitātēs, kā arī baudīt pašmāju ēdienu un dzērienu degustācijas.

Kā skaidro pasākuma rīkotāji, ”European Street Food Awards” ir Eiropas līmeņa sacensības, kuru laikā atzītākie ielu ēdiena ēdinātāji no dažādām Eiropas valstīm sacenšas par labākā ēdinātāja un ēdiena titulu.

Šogad ESFA sacensības pirmo reizi norit ne tikai Latvijā, bet visā Baltijas reģionā kopumā. Sacensību Latvijas posms šīs nedēļas nogalē norisinās Tallinas ielas kvartālā un Latvijā pirmajā street food pastāvīgajā rezidencē Angārā.

Pasākuma pirmajā dienā publikai bija iespēja iepazīties ar sacensību dalībniekiem.

Sestdiena, 24. augusts, būs galvenā sacensību diena, kad žūrija vērtēs katra dalībnieka labākos, konkursam pieteiktos ielu ēdienus, kā arī pasākuma apmeklētajiem būs iespēja noteikt balvas ”Tautas favorīts” uzvarētāju. Savukārt svētdien, 25. augustā, notiks rezultātu paziņošana un apbalvošanas ceremonija.

ESFA Latvijas sacensību posma dalībnieki startēs piecās dažādās kategorijās – ”Labākais pamatēdiens”, ”Labākā uzkoda”, ”Labākais deserts”, ”Labākais veģetārais/vegāniskais ēdiens” un kategorija ”Tautas favorīts”. Galvenā balva – ceļazīme uz ESFA fināla sacensībām Zviedrijā 1000 eiro vērtībā.

ESFA Latvija žūriju veidos žurnāla ”Pie galda” redaktore Māra Pole, restorānu ”COD” un ”Zivju lete” īpašnieks Murats Jusko, ”Restorāns 3” šefpavārs Juris Dukaļskis, desertu un konditorejas izstrādājumu entuziaste un ēdienu blogere Anna Birmane, kā arī viens slepenais žūrijas loceklis. Pasākumu vadīs dzērienu eksperts Edgars Elbergs.

“European Street Food Awards” sacensību Latvijas posms ir uzskatāms par lielāko un vērienīgāko notikumu Latvijas ielu ēdiena nozarē.

Ieeja pasākumā ir bez maksas, un tas piedāvā arī izklaidējošu programmu. Festivāla otrajā dienā apmeklētājus izklaidēs tādi mākslinieki kā Oscar Badger, DJ All-viss, DJ Aspirīns un grupa ”Regīna”.