Foto: Rīgā notikusi pirmā ”zero waste” kokteiļu ballīte

2 komentāri
Foto: Rīgā notikusi pirmā ”zero waste” kokteiļu ballīte
KRISTS LUHAERS

Pagājušās nedēļas izskaņā īpašs burziņš noticis bārā ”Mākonis Cocktails & Design”, kur pulcējās daudzi zaļā dzīvesveida entuziasti un galvaspilsētas saviesīgās dzīves baudītāji, lai piedalītos pirmajā ”zero waste” jeb bezatkritumu kokteiļu ballītē.

Vakara iesākumā atraktīvie bārmeņi Oskars Smilga (”Mākonis”) un Rūdolfs Milzarājs (”Herbārijs”) viesus iepazīstināja ar ”zero waste” dzīvesveidu, tā pamatvirzieniem un plašo lietojumu bāru nozarē, kā arī zīmola ”Absolut” ilgtspējīgās ražošanas filozofiju.

Vakara dzērienkartē tika iekļauti tādi kokteiļi kā ”Marmalade MarTEAni”, kas pagatavots no degvīnā noturētas melnās tējas biezumiem, pašgatavotas apelsīnu marmelādes, apelsīnu kordiāla un citronu sulas, ”White Less Waste Russian”, kura sastāvā ir cascara tējā noturēts degvīns, pašgatavots kafijas biezumu liķieris un kardamona putukrējums, kā arī ”Halloween Leftovers” jeb kokteilis, kura pagatavošanā izmantots degvīns, ķirbju un ingvera mizu kordiāls un gāzēts ūdens.

Kokteiļu pagatavošanai bārmeņi izmantoja bārā un restorāna virtuvē pieejamās sastāvdaļas un piešķīra tām otrreizēju lietojumu.

Tāpat viesiem pašiem bija iespēja izmēģināt spēkus kokteiļu pagatavošanas un dekorēšanas mākslā.

Pasākuma uzmanības centrā bija jaunā ”Absolut Comeback” pudele, kas ražota no 41% pārstrādāta stikla un kuras oriģinālais dizains simboliski pauž zīmola atbildīgās ražošanas filozofiju.

To akcentējot, vakara gaitā bārā bija uzstādīts arī īpašs stikla pārstrādes konteiners, kurā ballītes apmeklētāji tika aicināti nodot savas līdzi paņemtās stikla pudeles.