Foto: kā ”treknajos gados” rīdzinieki uzdzīvoja leģendārajā ”Essential”

13 komentāri
Foto: kā ”treknajos gados” rīdzinieki uzdzīvoja leģendārajā ”Essential”
Reporters/SCANPIX

Savas nerimstošās naktsdzīves dēļ Rīga zināma kā ”pilsēta, kas neguļ”. Par vienu no leģendārākajām ballīšu vietām joprojām Rīgā uzskatāms naktsklubs ”Essential”, kas ziedu laikus piedzīvoja pagājušajā desmitgadē. Portāls Skaties.lv košu kadru virknē piedāvā novērtēt, kā galvaspilsētas iedzīvotāji un viesi līksmoja īsi pirms ekonomiskās krīzes – 2008. gada vasarā.

Bijušā kinoteātra ”Oskars” telpās Skolas ielā atvērtais naktsklubs ”Essential”, tautas valodā saukts par ”Essīti”, darbību uzsāka 2003. gadā nogalē, un nepilna gada laikā ieguva milzu popularitāti Rīgas naktsdzīves baudītāju vidū.

Laika gaitā no divām deju zālēm tas bija izaudzis līdz piecām, kas vienlaikus varēja pulcēt pat 2500 ballīšu zvēru.

”Essential” bija iecienīts gan vietējo rīdzinieku, gan tūristu vidū. Piemēram, spilgtas fotoliecības par ballīti 2008. gada vasarā saglabājusi starptautiskā fotoaģentūra ”Scanpix”. Skaties.lv atrāda košus kadrus no burziņa, kurā līksmība sita augstu vilni un kopā ar vietējām krievu tautības skaistulēm izklaidējās pulciņš zviedru tūristu.

Rīgas naktsdzīvei ”Essential” ardievas teica 2012. gada vasarā, noslēdzot veselu ballīšu ēru.

Vēsturiski kadri: kā Latvijas šovbiznesa zvaigznes ballējās pirms 10 gadiem

Doties uz filmu sadaļu

TOP komentāri

 • Zane
 • Kniede
  +34 +27 -7

  Kniede

  Tā tik bija lieliska iestāde, neviens šodienas klubs Rīgā klāt nestāv! Atgrieziet esīti!
 • Evita
  +9 +7 -2

  Evita

  Tie tik bija laiki... Atceros, kā tur pazaudēju savas platformenes ar kniedēm un vīrietis no Turkmenistānas mani uz rokām mājās atnesa...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl