Foto: gada lielākais latviešu tusiņš Anglijā

6 komentāri
Foto: gada lielākais latviešu tusiņš Anglijā
Publicitātes foto

Lielbritānijā dzīvojošajiem un strādājošajiem latviešiem par gada lielākajiem svētkiem kļuvusi Jāņi svinēšana. Pagājušajās brīvdienās svešumā mītošie tautieši pulcējušies vērienīgā ielīgošanas pasākumā fonda ”Daugavas Vanagi” muižas ”Straumēni” teritorijā Anglijas vidienē.

”Jāņu festivāls” Lielbritānijā šogad notika trešo reizi, un kā Skaties.lv informē izklaides pasākumu organizatoru apvienība Anglijā dzīvojošajiem latviešiem “Bērzes strazdi”, ielīgošanas pasākumu šogad apmeklēja vairāk nekā divarpus tūkstoši tautiešu.

”Jāņu festivāls”, kas pēdējos gados dēvēts par lielāko Jāņu pasākumu latviešiem ārzemēs, piedāvājis bagātīgu programmu. Lieli un mazi līgotāji varēja baudīt aktīvo atpūtu, mūziku un kopt tautas tradīcijas.

Pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem tautiešus priecēja vairāki Latvijā populāri mūziķi un grupas – viena no Latvijas leģendārākajām rokgrupām ”Pērkons”, Andris Kivičs, reperis Ozols, dziedātājs un dīdžejs Roberts Gobziņš ar Uldi Vanagu, grupas ”Transleiteris” un ”Astro’n’out”, dīdžeji Vento un Erminass.

Trīs dienu ilgajā saulgriežu pasākumā notika arī Londonas latviešu postfolkgrupas “Austrumkalns” nakts koncerts mežā, filmas “Nameja gredzens” seanss, darbojās latviešu kultūras un līgošanas tradīciju programma “Līgo Sētas” un plašs amatnieku tirdziņš.

Tāpat līgotājiem bija iespēja piedalīties latviešu tradicionālās sporta spēlēs, Jāņu lielā ugunskura kopīgā iedegšanā, apdejošanā un apdziedāšanā. Neiztrūkstošas grandiozā vasaras pasākuma izklaides ir arī populārās latviešu iepazīšanās spēles, piepūšamo atrakciju arēna un putu baseina ballīte.