Foto: desmitgades grandiozākās Jāņu svinības ārpus Latvijas

Pievienot komentāru
Foto: desmitgades grandiozākās Jāņu svinības ārpus Latvijas
PUBLICITĀTES FOTO

Par gada vērienīgāko latviešu ”tusiņu” Lielbritānijā ierasti izvēršas Līgosvētku un Jāņu svinības. Šogad apvienības ”Bērzes Strazdi” rīkotais ”Jāņu festivāls 2019” pulcējis vairākus tūkstošus līgotāju.

Lielais Līgo pasākums ”Jāņu festivāls 2019” norisinājās no 21. līdz 23. jūnijam fonda ”Daugavas vanagi” lauku īpašumā ”Straumēni” Anglijas vidienē. Svinības pulcēja 4000 tautiešu, kļūstot par pēdējās desmitgades vērienīgākajām Jāņu svinībām ārpus Latvijas.

Izpārdotais ”Jāņu festivāls” piedāvāja plašu pasākumu programmu. Festivāla ietvaros notika latviešu šlāgermūzikas un popmūzikas koncerti, kuros uzstājās tādas zvaigznes kā Viktors Lapčenoks, ”Apvedceļš”, ”Eolika”, ”Bermudu divstūris”, reperis ansis, zaļumballe un deju vakari dīdžeju vadībā, izklaides ar Jāni Jarānu un Olgas disenīte.

Tāpat pasākuma programmā bija latviešu kultūras un tradīcijas pasākumi, tradicionālās latviešu sporta spēles un spēka vīru sacensībās, amatnieku tirdziņš un radošās darbnīcas, pārgājiens mežā, kino stūrītis ar latviešu filmām, Lielbritānijas latviešu tautas deju kopu, folkloras un muzikālo kopu lielkoncerts, kura laikā latviešu pāris Agnese un Jānis svinēja kāzas latviskajās tradīcijās.

Koši foto no gada lielākā latviešu “tusiņa” Anglijā pērn

Pirmos Jāņus ”Bērzes Strazdi” sarīkoja 2012. gadā fonda ”Daugavas vanagi” īpašumā ”Mūsmājas”, kur tika turpināts tautiešus pulcēt Līgosvētkos arī 2013. un 2014. gadā. 2015. gadā ”Bērzes Strazdi” Līgosvētkus piedāvāja nosvinēt vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils īpašumos, savukārt kopš 2016. gada Jāņos tautiešus pulcējuši ”Straumēnos”.