Foto: ar prominenču klātbūtni krāšņi izskan Galantes festivāls

0 Komentāru
Foto: ar prominenču klātbūtni krāšņi izskan Galantes festivāls
Publicitātes foto

15. augustā ar lielisku koncertu noslēdzies 14. starptautiskais mūzikas festivāls ”Summertime – aicina Inese Galante”. Skaties.lv piedāvā ielūkoties attēlos no noslēguma ceremonijas.

Pēdējā vakara galvenais varonis bija vijolnieks un talantīgais aranžētājs no Vācijas – Baptiste Pawlik, kurš uzstājās kopā ar savu mūzikas ansambli Trio Paris Royale. Instrumentālajā koncertā izskanēja kompozīcijas franču café stilā, čigānu džezs, tango un melodijas no tādu zvaigžņu repertuāra kā Coldplay un Maikls Džeksons.

Kā jau ierasts, koncerts publicēja visu Latvijas sabiedrības krējumu un kultūras gardēžus. Par uzticamāko mākslas baudītāju dēvējama māksliniece Ieva Bondare, kura bija klāt visās festivāla dienās.

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisinājās no 9.-12. un 14.-15. augustā Dzintaru koncertzālē un kļuva par Jūrmalas šīs vasaras koncertsezonas kulmināciju.

Festivāla laikā izskanēja 7 koncerti, kuros piedalījās pasaules mēroga mūziķi: Frenka Sinatra labākais interpretētājs Toms Gēbels (Vācija), pianists Daniils Kramers (Krievija), saksofonists Antons Rumjancevs (Krievija) un viņa džeza kvartets, klavierspēles meistars Aleksandrs Šmaļcs (Vācija), iecienīts mūziķis Gorans Bregovičs (Bosnija – Hercegovina), dziedātājs Džovanni Kostello (Itālija), leģendārā mūzikas izpildītāju trio – Trio Paris Royale: ģitārists Tino Kāls, kontrabasists-virtuozs Mihails Kēraus, solists-vijolnieks Baptiste Pawlik, baritons Martins Ahrainers (Austrija), mecosoprāns Oļesja Petrova (Kievija), diriģents Ekharts Vičiks (Vācija) un Festivāla orķestris, no Latvijas – dziedātājs Intars Busulis, kontrtenors Sergejs Jēgers, Tenoru Trio: Mihails Čulpajevs, Jurijs Vizbulis un Raimonds Bramanis un, protams, festivāla patronese Inese Galante, kā arī konkursa ”Ineses Galantes Talanti” laureāti: saksofonisti Aigars Raumanis un Arturs Vīndedzis, akordeonisti Oskars Mauers un Alise Siliņa, čelliste Emīlija Rozenšteina, pianistes Evija Auziņa un Sofija Zaiceva, vokalisti Vadims Vakarjuks un Ilze Grēvele, arfiste Sofija Lanskaja un bundzinieks Edvards Paulis Muzikants.

0 Komentāru