Festivāls ”Summer Sound” papildina programmu

Pievienot komentāru
Festivāls ”Summer Sound” papildina programmu
PUBLICITĀTES FOTO

Festivāla ”Summer Sound” latviešu mākslinieku klāstu papildina grupa” Dagamba”. Festivāls 24. un 25. jūlijā notiks Liepājā jau 10. reizi.

“Uzstāšanās ”Summer Sound” festivālā ”Dagamba” būs centrālais vasaras notikums. Tā kā šajā gadā apaļas dzimšanas dienas svin gan Ludvigs van Bēthovens, gan Pēteris Čaikovskis, tad arī mūsu programma ar populārākajiem darbiem būs veltījums viņiem. Kur vēl labāk svinēt dzimšanas dienu, ja ne festivālā jūras krastā saulrietā?” retoriski jautā grupas Dagamba dibinātājs Valters Pūce.

”Dagamba” savā mūzikā apvieno klasiskās mūzikas skanējumu ar popmūziku, spēcīgām rokmūzikas notīm un krietnu devu pasaules mūzikas noskaņu. Šo gadu gaitā ”Dagamba” ir ne tikai uzstājušies Latvijā, bet plaši koncertējuši arī ārzemēs – sākot no Eiropas valstīm, līdz pat Turcijai un Kazahstānai.

Grupa ar katru savu studijas albumu, kuri kopumā ir pieci, ir bijuši nominēti kādās no ”Zelta mikrofona” kategorijām, bet ar 2019. gadā izdoto albumu DAGAMBA feat Tchaikovsky saņēmuši ”Zelta mikrofona” balvu kategorijā Labākais albuma dizains un Labākās instrumentālās mūzikas albums.

Katru nedēļu festivāls ”Summer Sound” izvēlas izziņošanai vienu mākslinieku, kurš šajā gadā uzstāsies festivālā. Iepriekšējās nedēļās ir izziņots viens pēdējo gadu populārākajiem dīdžejiem pasaulē – franču dīdžeju Kungs, kurš popularitāti pasaulē ieguva ar dziesmu ”This Girl”, ”Don’t You Know” un ”I feel so bad”.

Festivālā uzstāsies arī DJ Regard, kurš ceļu uz pasaules slavu uzsāka sociālā tīkla platformā ”TikTok”, bet tagad viņa lielākais hits ”Ride It” jau ir sasniedzis 300 miljonu klausījumu ”Spotify”.

Galveno mākslinieku sarakstam ir arī pievienojies franču dīdžeju duets, superhita ”Katchi” autori ”Ofenbach”.

”Summer Sound” uzstāsies arī leģendārā krievu rokgrupa ”Mumiy Troll” un pašmāju grupas ”Musiqq”, ”Jumprava”, ”Pienvedēja Piedzīvojumi” un ”Astro’n’out”, reperis Gacho, repa supergrupa ”Singapūras Satīns” un ”Kreisais Krasts”.

Tuvojoties festivālam, mākslinieku saraksts tiks papildināts gan ar vairākiem ārzemju, gan pašmāju mūziķiem un grupām. Desmitais festivāls ”Summer Sound” Liepājā norisināsies jūlija izskaņā – 24. un 25. jūlijā.

Biļetes uz festivālu ”Summer Sound” var iegādāties summersound.lv.

Festivāls 2019. gadā norisinājās devīto reizi un pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu – abās dienās festivālu apmeklēja 32 tūkstoši cilvēku.