Ballīte un muzikāls baudījums jebkura gaumei – dzīvesstila un mūzikas festivāls “Playground”!

0 Komentāru
Ballīte un muzikāls baudījums jebkura gaumei – dzīvesstila un mūzikas festivāls “Playground”!
Publicitātes foto

Kas tā būtu par vasaru, ja nav apmeklēts kāds foršs festivāls? Jūlijā Tev ir sagādāts ideāls piedāvājums – dzīvesstila un mūzikas festivāls “Playground”! Kādēļ tieši šis festivāls? Jo pasākums, kas trīs dienu garumā dod iespēju ikvienam apmeklētajam pamēģināt un apgūt lietas, kuras citādāk, iespējams, nemaz nepamēģinātu un klausīties labu mūziku!

Uz divām skatuvēm trīs dienās, no 13.-15. jūlijam, kāps pašmāju un ārzemju grupas un dīdžeji, lai priecētu jebkuru muzikālo gaumi. Uz festivāla galvenās skatuves uzstāsies “Ozols un Tehnikums”, “Singapūras Satīns”, “Laime Pilnīga”, “Pirmais Kurss”, “Avoid Dave” (EE) un daudzi citi spilgti mākslinieki.

Noskaidro, kura aktivitāte no visām piedāvātajām ir vispiemērotākā tieši Tev! Spied šeit! 

Festivāla norise sākas jau piektdien!

Pulkstenis 16:00 uz “Captain Morgan” skatuves ballīti iegriezīs “DJ Mareks Ameriks” – pilnībā analogs mikss uz vinila ar rietumu tradīcijā balstītu enerģisku mūziku. Jau uzreiz pēc tam, pulkstenis 19:20 stafeti pārņems nu jau iemīļota Latvijas grupa “Sudden lights”!

Vakara tupinājumā pulkstenis 20:30 vakaru turpinās iesildīt Arturs Skutelis, kurš ir viens no zināmākajiem un atzītākajiem latviešu repa meistariem, radošās apvienības PKI dibinātājs. “Playground” festivālā no Artura varēs dzirdēt gan skaņdarbus, kas uzskatāmi par latviešu hip-hop klasiku, gan pavisam jaunas solodziesmas.

Pēc Artura stafeti pārņems kaimiņvalsts mākslinieki – “Avoid Dave” ir Igaunijas “soultronic” grupa, kura jau ir piesaistījusi starptautisku uzmanību, meistarīgi jaucot kopā dažādus stilus, lai iegūtu garšīgu elektronisko pop kokteili. To var saukt par “indie pop”, var saukt par “catchy pop” – lai vai kā, šī grupa neliks vilties. Pēc šī priekšnesuma, ne mazāk aktīvi uzstāsies mūsu pašmāju iemīļotā grupa – “Oranžās Brīvdienas”. Latvijas “turbo-folk” grupa, kura savā skanējumā kombinē ska, reggeju, metālu, roku, disko un folkmūzikas elementus. Rezultāts – enerģijas pilns kokteilis. Grupas pirmsākumi ir meklējami tālajā 2000. gadā, kad draugi un pazīstamie mūziķi sāka kopā muzicēt Kuldīgā, bet Playground festivāla apmeklētāji redzēs to kā jau sen nobriedušu rastamāņu apvienību.

Nedaudz pāri pusnaktij ballīti noslēgs grupa “Singapūras satīns”, kas kļuva par pierastu vārdu Latvijas mājsaimniecībās pēc tādiem hitiem kā “Es nemāku komatus”, “Paliec pie manis”, “Pūpolsvētdiena”, “Džumī”, “Ir vērts” un citiem skaņdarbiem.

Piektdienas muzikālā programma:

Muzikālā programma sestdien!

Sestdienas ballīti jau no pulkstenis 11:00 ieskandinās jau pieminētais DJ Mareks Ameriks. Dienas turpinājumā stafeti pārņems Makree – elektroniskās deju mūzikas dīdžejs un producents. DJ setos Makree sevis producētus ierakstus apvieno ar klasiskām house un disko mūzikas skaņām.

Tuvojoties vakaram jau pulkstenis 18:00 uz skatuves kāps grupa “Pirmais Kurss”! Tās dziesmas vēsta par sasāpējušām tēmām – nestrādā internets, meitenes ballītē izēdušas visus čipsus, laivu braucienā Māra pazaudē airus. 2018. Gada pavasarī tika izdots albums “Problēmas”, kur stāsts ir par ķibelēm, kuras ir piedzīvojuši grupas dalībnieki – neveiksmīga jauna auto iegāde, šķūņa būvniecības process, problēmas ar matiem un internetu.

19:20 skatuvi ieņems jau tautā iemīļota grupa indīpopa grupa “Franco Franco”, kas aizrauj skatītājus ar enerģisku un harizmātisku dzīvo uzstāšanos, savukārt grupas līdere Elizabete Vētra apbur ar šarmu un spēcīgu vokālu.

Karstos ritmos ballīti turpinās trīs cilvēku grupa no Igaunijas “Frankie Animal”, grupas vaibs ir “Meitenes VS Zēni”. Tā ir cīņa starp vokālistes Marijas nosmēķētām, bet maigām balss melodijām un mirdzošām ģitāras partijām, kuras papildina basģitāras jaudīgas līnijas. Tā ir sadursme starp sievišķīgo un vīrišķīgo pavedinošas seksualitātes mērcē, tai pat laikā saglabājot veselīgu pašironijas devu.

Vakara izskaņā pasākumu papildinās latviešu grupas – Ozols un grupa “Tehnikums” ir izveidojuši kopēju relīzi ar nosaukumu ”SEMESTRIS”., kā arī spilgtā latviešu rokgrupa “Laime pilnīga”!

Programma:

Muzikālā programma svētdien!

Svētdien līdz pat pulkstenis 18:00 apmeklētājus tonusā uzturēs trīs spilgti muzikālie priekšnesumi. 11:50 kā pirmais uz skatuves kāps mūziķis no Teksasas – Keegan Mcinroe ir dziesmu autors un mūziķis, kura mūzikā dzirdams kantrī, blūzs un folks, kas kopā ar viņa unikālo balsi rada autentisku Amerikas mūzikas sajūtu.

Kā nākamie uz skatuves kāps pašmāju muziķi – Rahu The Fool, muzikāla apvienība, kuru iedvesmoja vectēvu stāsti par mīlestību un karu, Latvijas laukiem un pļavām, sen aizmisto dzīvi vecajos laikos, kā arī gaišām atmiņām par mūsdienām.

Ballīti noslēgs Rihards Lībietis, kurš ir jaunās paaudzes mūziķis, ģitārists, kurš regulāri uzstājas ne vien kā akustiskās mūzikas mākslinieks, bet spēlē arī grupās Pacific K, The Originals un sadarbojas ar citiem mūziķiem. Playground festivālā Rihards Lībietis Trio sastāvā muzicē Rihards Lībietis (ģitāra), Matīss Repsis (sitaminstrumenti), Erna Daugaviete (čells).

Programma:

Neatliec dzīvi! Nekad nav par vēlu uzsākt ko jaunu. Dzīvesstila festivāls gan lieliem, gan maziem. MUMS – visiem kopā – Playground!

0 Komentāru