Baiba Skride un Sinfonietta Rīga koncertēs Vācijā

Komentāri
Baiba Skride un Sinfonietta Rīga koncertēs Vācijā
Vijolniece Baiba Skride. Foto: Marco Borggreve

Šonedēļ divos koncertos Vācijā uzstāsies pasaulslavenā latviešu vijolniece Baiba Skride, Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Normunds Šnē. Pirmais koncerts izskanēs šodien, 9. martā, Hamburgā, savukārt sestdien, 14. martā, latviešu mūziķu sniegums būs dzirdams Minhenē, informē Sinfonietta Rīga pārstāve Baiba Freimane.

Vijolniece Baiba Skride, kuras vijoļspēli kritiķi salīdzina ar dabas balsi, ir viena no pasaulē pazīstamākajām latviešu mūziķēm. Viņa savu muzikālo karjeru attīsta Vācijā, dzīvojot Hamburgā un regulāri koncertējot visā pasaulē. 9. martā Hamburgas koncertzālē Laeiszhalle Baiba Skride tiksies ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga, un šajā saspēlē skanēs viens no pasaulē visbiežāk atskaņotajiem latviešu mūzikas darbiem – Pētera Vaska vijoļkoncerts Tālā gaisma. Koncertu ar savu klātbūtni pagodinās arī komponists. Koncerta programmā iekļauta arī citu Baltijas komponistu mūzika, kā arī Mocarta un Mendeszona skaņdarbi.

Koncertā 14. martā Minhenes rezidences Herkulesa zālē Baibas Skrides un Sinfonietta Rīga saspēlē skanēs Ludviga van Bēthovena spožais Vijoļkoncerts. Vakara programmā būs dzirdamas arī klasiķu Mocarta un Haidna simfonijas, bet no Pētera Vaska daiļrades – opuss stīgu orķestrim Musica dolorosa.

Baibas Skrides un Sinfonietta Rīga koncerti iekļauti Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā. To veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

”Latvijas prezidentūras laikā vēlamies pasaulei prezentēt mūsu mākslas un mūzikas, tostarp instrumentālās mūzikas, izcilību un laikmetīgumu. Esmu pārliecināta, ka vijolnieces Baibas Skrides un kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncerti Vācijā būs spilgts apliecinājums Latvijas izpildītājmākslas tradīcijām,” akcentē Latvijas prezidentūras ES Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne.

Kopš uzvaras prestižajā Karalienes Elizabetes mūzikas konkursā Briselē 2001. gadā vijolniece Baiba Skride uzstājusies kopā ar pasaulslaveniem orķestriem. Viņas sadarbības partneru vidū ir Berlīnes filharmoniķi, Bostonas simfoniskais orķestris, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Leipcigas Gewandahaus orķestris un Londonas orķestris Philarmonia. Baiba Skride sadarbojusies ar diriģentiem Šarlu Dituā, Tjerī Fišēru, Pāvo Jervi, Nēmi Jervi, Andri Nelsonu, Kirilu Petrenko un citiem.

Lasi vēl