Komentāri
Atklāj milzu plēsēju sugu – tritonu un varžu ”vecvectēvu”
Foto: Gabriel González, Flickr

Zinātnieki Portugālē atklājuši senu milzu salamandru sugu. Tā dzīvojusi dinozauru ērā, un pirms aptuveni 228 miljoniem gadu bija vieni no lielākajiem plēsējiem uz Zemes.

Jauno plēsēja sugu – Metoposaurus algarvensis – paleontologu komanda atklāja, pētot sena ezera vietā atrastos akmeņus. Suga atgādina kaut ko starp milzu salamandrām, kas dzīvoja Triasa perioda laikā, un mūsdienu krokodiliem. Šie salamandrām līdzīgie dzīvnieki eksistēja vienlaikus ar pirmajiem dinozauriem un radīja pamatu savu moderno senču – varžu, tritonu un, protams, mūsdienu salamandru ģenētiskajam materiālam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Metoposaurus algarvensis varēja sasniegt divu metru garumu. Tas dzīvoja gandrīz kā mūsdienu krokodils un pārtika galvenokārt no zivīm.

Atklājums rāda, ka šīs dzīvnieku grupas ģeogrāfiskais izvietojums bijis daudz plašāks nekā uzskatīts iepriekš. Pirms tam līdzīgu dzīvnieku fosilijas tika uzietas Āfrikā, Ziemeļamerikā un dažviet Eiropā, taču tā galvaskauss un žokļa struktūra rāda, ka Portugālē atrastais metopozaurs piederējis citai sugai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl