ASV izrādīs franču dokumentālo filmu par Charlie Hebdo

Komentāri
ASV izrādīs franču dokumentālo filmu par Charlie Hebdo
Foto: AFP/ Scanpix

Amerikāņu filmu izplatītājs iegādājies tiesības demonstrēt ASV vairākus gadus vecu franču dokumentālo filmu par satīras žurnālu Charlie Hebdo.

“Mēs pārdevām filmu amerikāņu izplatītājam Kino Lorber,” Berlīnes kinofestivālā apstiprināja franču kinostudijas Pyramide prezidents Ēriks Lažess. Kompānijai pieder autortiesības uz 2008. gada dokumentālo kinolenti It’s Hard Being Loved By Jerks, kas nosaukta par godu vienai no žurnāla populārākajām karikatūrām.

Režisora Daniela Lekonta filma uzņemta par notikumiem 2007. gadā, kad Charlie Hebdo tika attaisnots lietā par musulmaņu aizskaršanu ar tajā publicētajām pravieša Muhameda karikatūrām. “Zaimojošās” karikatūras izraisīja musulmaņu protestus visā pasaulē, taču Francijā tiesas prāva tika uzlūkota kā nozīmīga vārda brīvības pārbaude.

Lai arī filma Francijā neiekaroja lielu popularitāti, ASV tā varētu būt interesanta studentiem un neatkarīgā kino cienītājiem, uzskata Lažess.

“Mēs risinām pārrunas arī ar šveiciešiem, itāļiem un vāciešiem,” viņš piebilda.

Francijā pēc 7. janvāra uzbrukuma Charlie Hebdo redakcijai filma no jauna tika izlaista kinoteātros apmēram simt Francijas pilsētās, kā arī DVD formātā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl