ASV izrādīs franču dokumentālo filmu par Charlie Hebdo

Komentāri
ASV izrādīs franču dokumentālo filmu par Charlie Hebdo
Foto: AFP/ Scanpix

Amerikāņu filmu izplatītājs iegādājies tiesības demonstrēt ASV vairākus gadus vecu franču dokumentālo filmu par satīras žurnālu Charlie Hebdo.

“Mēs pārdevām filmu amerikāņu izplatītājam Kino Lorber,” Berlīnes kinofestivālā apstiprināja franču kinostudijas Pyramide prezidents Ēriks Lažess. Kompānijai pieder autortiesības uz 2008. gada dokumentālo kinolenti It’s Hard Being Loved By Jerks, kas nosaukta par godu vienai no žurnāla populārākajām karikatūrām.

Režisora Daniela Lekonta filma uzņemta par notikumiem 2007. gadā, kad Charlie Hebdo tika attaisnots lietā par musulmaņu aizskaršanu ar tajā publicētajām pravieša Muhameda karikatūrām. “Zaimojošās” karikatūras izraisīja musulmaņu protestus visā pasaulē, taču Francijā tiesas prāva tika uzlūkota kā nozīmīga vārda brīvības pārbaude.

Lai arī filma Francijā neiekaroja lielu popularitāti, ASV tā varētu būt interesanta studentiem un neatkarīgā kino cienītājiem, uzskata Lažess.

“Mēs risinām pārrunas arī ar šveiciešiem, itāļiem un vāciešiem,” viņš piebilda.

Francijā pēc 7. janvāra uzbrukuma Charlie Hebdo redakcijai filma no jauna tika izlaista kinoteātros apmēram simt Francijas pilsētās, kā arī DVD formātā.

Lasi vēl