Komentāri
Ar Raimonda Paula mūziku atklās Pavasara festivālu Windstream
Raimonds Pauls. Foto: Ieva Lūka, LETA

Pavasara festivāla Windstream atklāšanas koncertā Maestro – piano – Rīga 21. martā Lielajā ģildē izskanēs jauna programmā, kurā skaņdarbi aranžēti īpašo orķestrim Rīga un šim koncertam, informē orķestra pārstāve Linda Ausēja.

Festivāla Windstream atklāšanas koncertā piedalīsies dziedātāji Inga Šļubovska, Ance Krauze un Daumants Kalniņš, diriģents Kaspars Ādamsons. Pie klavierēm – maestro Raimonds Pauls.

Jau vairākus gadus orķestris Rīga aktīvi sadarbojas ar maestro Raimondu Paulu. 2012. gadā orķestra Rīga 40 gadu jubilejas galā koncertam Mūzika iedvesmai tika atjaunotas un atskaņotas divas komponista agrāko laiku partitūras – džeza svīta Melnās krāsas un Rapsodija klavierēm un orķestrim, kā arī virkne vokālo kompozīciju.
2013. gada novembrī koncertā Rīgas vitrāžas orķestris Rīga un maestro Raimonds Pauls, solisti Ilona Bagele un Daumants Kalniņš sniedza klausītājiem jaunu versiju vokālajam ciklam Senās Rīgas vitrāžas, sadarbojoties ar aranžētāju Vilni Šmīdbergu.

Minētās koncertprogrammas skanējušas gan 2014. gadā Rīgas svētku laikā, gan 2013. gadā Cēsu mākslas festivālā un citviet Latvijā. Tagad – 2015. gada pavasarī klausītāju vērtējumam un baudījumam tiek nodota trešā programma: Maestro – piano – Rīga.

Kā norāda L. Ausēja, koncerta programma veidota no Raimonda Paula vokālām un instrumentālām kompozīcijām, tostarp teātra un kino mūzikas. Orķestra Rīga un diriģenta Kaspara Ādamsona sniegumā skanēs mūzika izrādei Meža gulbji un skaņdarbs Vecmodīgs kino, kurā izmantotas 1977. gadā uzņemtās kinofilmas Dāvanas pa telefonu melodijas. Pirmatskaņojumu piedzīvos trīs skaņdarbi – Daina, Romance un Ekspromts, kuros saksofona solo atskaņos Oskars Petrauskis.

Solistes Ances Krauzes dziedājumā skanēs brīnišķīgās dziesmas latviskās noskaņās Upei pāri un Maza, maza istabiņa, Inga Šļubovska uzdzirkstīs sen neatskaņotā Dziesmā par gaili. No maestro 2014. gada sacerējumiem būs iespēja dzirdēt duetu Lai kas arī nenotiktu, ko dziedās I. Šļubovska un D. Kalniņš, kā arī īpaši D. Kalniņam sacerēto dziesmu Tu esi ceļš. Savukārt A. Krauze un D. Kalniņš interpretēs dramatisko Pusnakts balādi ar K. Skujenieka dzeju.

Jaunās orķestra krāsās ar solistiem A. Krauzi, I. Šļubovsku un D. Kalniņu skanēs dziesmas ar Austras Skujiņas dzeju – Katedrālē, Pajaco, Meitenei kafejnīcā, Dziesma lietainā vakarā, Vieglprātīgā sirds un Tango.

Biļetes uz koncertu Maestro – piano – Rīga iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl