Ar krāšņiem pasākumiem tiks svinēti ”Rīgas svētki”

Komentāri
Ar krāšņiem pasākumiem tiks svinēti ”Rīgas svētki”
FOTO: LETA

Tradicionāli Rīgas svētku kulminācijas pasākumi notiek pilsētas centrā – parkos un laukumos, Vecrīgā un 11. novembra krastmalā, taču ar katru gadu arvien vairāk svētku noskaņa jūtama arī pilsētas apkaimēs.

Arī šogad daudzveidīgs pasākumu klāsts svētkos sarūpēts pie kultūras pils ”Ziemeļblāzma”, Ķengaraga promenādē, pie kultūras centra ”Imanta”, Kalnciema kvartālā, Spīķeros, lidostas ”Spilve” teritorijā, Arkādijas parkā, Lucavsalā un citviet pilsētā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aktīvi kultūras dzīves notikumos iesaistās Rīgas radošie kvartāli gan Spīķeros, gan Kalnciema ielā. Dažādām interesēm veidota svētku programma risināsies Spīķeros. Gardēži gaidīti pasākumā ”Rīgas svētku restorāns”, teātra cienītāji un īpaši bērni tiek aicināti apmeklēt ”Dirty deal teatro” izrādi ”Kā saule gadījās”. Turklāt bērniem kopā ar vecākiem Spīķeros būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā un veidot savu sapņu tiltu.

Spīķeros laipni gaidīti tiks arī jaunieši, kuri varēs iesaistīties darbnīcā ”3D tilti”, tajā mākslinieku vadībā ar radošumu un tehnoloģijām būs iespēja uzmodelēt savu nākotnes tiltu. Uz aktīvu līdzdalību jauniešus aicina modernās mūzikas festivāls ”Riga Funk fest” un pasākums ”Starp mašīnām, motoriem, meitenēm”, kurš fokusējas uz mūsdienu ielu kultūru un grafiti mākslu, ielu dejām, ekstrēmajiem sporta veidiem, hip-hop mūziku un citādām aktivitātēm. Par īpašu noskaņu pasākumā gādās RTU studentu vadītās tehniskās jaunrades darbnīcas, labākie jaunie Latvijas mūziķi un dīdžeji, būs hip-hop dejotāju paraugdemonstrējumi, RTU karsējmeiteņu uzstāšanās, fizikas un ķīmijas eksperimenti, skeitborda šovs.

 

Kalnciema kvartālā apmeklētājus aicina izgudrojumu un eksperimentu festivāls ”Dari pats”, kurā ikviens varēs darboties netradicionālo mūzikas instrumentu darbnīcā, modelisma skoliņā, literārajā, fizikas un ķīmijas eksperimentu, animācijas filmiņu veidošanas darbnīcā, kā arī iesaistīties seno zīmogu stāstu, scenogrāfijas – teātra masku veidošanas un papīra liešanas darbnīcā.

 

Ķengaraga promenādē svētku dalībniekus aicinās griezties ”Notikumu karuselī”, kur varēs iepazīties ar apkaimes vēsturi, zīmēt un veidot kuģu modeļus, iesaistīties konkursos, dzirdēt bērnu muzikālo kolektīvu priekšnesumu, iesaistīties aizraujošā vides izglītības spēļu programmā, bet pašus mazākos ezītis Jostiņš gaidīs uz jautru fotografēšanos un kopīgu zīmes ”Eko” cirka spēli.

 

Imantā svētkus varēs svinēt kopā ar senioru deju grupu, bērnu vokālajiem ansambļiem, deju studiju, būs bērnu un jauniešu teātra priekšnesumi, izzinošas spēles un aktīva līdzdarbošanās. Vakarā svinībās noslēgsies ar zaļumballi, kurā muzicēs jauniešu pūtēju orķestri ”Auseklītis”, ”Rīgas kreisā krasta zelta koris”, grupa ”Autobuss debesīs” u.c.

 

Kultūras pilī ”Ziemeļblāzma” svētkos notiks koncerts ”Visi tilti ved uz Rīgu”. Tajā skanēs pagājušā gadsimta 20.-to un 30.- to, kā arī 60.-to gadu populāras dziesmas un melodijas, bet Arkādijas dārza folkfestivālā svētku apmeklētājiem koncertu sniegs tautā iemīļoti dziesminieki un dzejnieki no Rīgas un Latvijas.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas Brīvostas pārvaldi un Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju, tos organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskām organizācijām.

Svētku dienās, 16.augustā un 17.augustā, pilsētas sabiedriskais transports būs bez maksas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl