Aprīlī Dailes teātris īstenos jaunu projektu – izrāžu skati

Pievienot komentāru
Aprīlī Dailes teātris īstenos jaunu projektu – izrāžu skati
Izrāde M.Butterfly. Foto: Gunārs Janaitis

Dailes teātris, kas šogad svinēs 95 gadu jubileju, uzsācis jaunu virzienu starptautisko attiecību attīstīšanā – Dailes teātra izrāžu skati, kas notiks no 14. līdz 19. aprīlim, piedāvājot noskatīties 17 profesionāļu un skatītāju atzinīgi novērtētas izrādes, informē Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Dailes teātra izrāžu skatē iekļautās izrādes ir Saules bērni, M. Butterfly, Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu, Finita la comedia!, Bovarī kundze un Izraidītie Lielajā zālē, Ugunsgrēki, Vecpuiši un vecmeitas, Apglabājiet mani zem grīdas, Divi kapteiņi un Slazdā Mazajā zālē, Pusslepkava, Čuhņas jociņi, Visas viņas grāmatas, Aija pēc Jaunsudrabiņa, Lēnprātīgā un Nakts vēl nav galā Kamerzālē.

Dailes teātra izrāžu skates galvenais mērķis ir gūt novērtējumu, rast padomus un ierosmes turpmākai darbībai, kā arī veidot dažādu valstu teātra profesionāļu auglīgu dialogu par aktuālām teātra tēmām. Lai īstenotu skati, tiek veidoti izrāžu koncepcijas un satura tulkojumi angļu un krievu valodā, izrāžu portfolio ar plašu informāciju, kas atvieglotu izrāžu iekļaušanu arī festivālos vai viesizrādēs ārvalstu auditorijām. Taču galvenais uzdevums ir veidot teātra atpazīstamību arī ārvalstu teātra profesionāļu vidū, akcentē L. Jakovļeva.

Izrāžu skates mērķauditorija ir vietējie un ārvalstu teātra profesionāļi, kā arī ikviens teātra interesents.

Biļešu iepriekšpārdošana uz visām Dailes teātra izrāžu skates un pārējām aprīļa izrādēm sāksies 12. februārī.

Aprīlī vairākas izrādes tiks spēlētas pēdējo reizi – Oņegins (8. aprīlī), Vējiem līdzi (11. aprīlī), Primadonnas (12. aprīlī) un Amadejs (23. aprīlī).

Aprīļa piedāvājums par īpašām cenām būs divas izrādes Mazajā zālē – Ugunsgrēki 9. aprīlī un Vaņa un Soņa un Maša un Spaiks 29. aprīlī. Uz šīm izrādēm visu biļešu cena būs 5 un 6 eiro.