Aminatu Vīnē žurnālisti sveic ar stāvovācijām

6 komentāri
Aminatu Vīnē žurnālisti sveic ar stāvovācijām
Foto: EPA/ LETA

Latvijas pārstāve Eirovīzijas dziesmu konkursā Aminata Savadogo pirmajā mēģinājuma tik ļoti sajūsmināja auditoriju, ka oficiālajā preses konferencē žurnālisti pēc viņas uzstāšanās cēlās kājās un skaļi aplaudēja, vēsta dziedātājas preses pārstāve Agita Pudule.

Kā atzīst starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa organizatori, tāda atzinība no mediju puses ir ļoti liels retums. Aminatas Savadogo dziesmas kvalitāte un priekšnesuma iecere ir izpelnījusies arī lielu atzinību no Eirovīzijas producentu un tehniskā personāla puses.

“Mēģinājums bija lielisks! Mani ļoti iedvesmo cilvēki, kas strādā pie šova radīšanas, viņi ir ļoti atsaucīgi, profesionāli un pretimnākoši. Tomēr pagaidām vēl esam tikai starta punktā, jo īstā enerģijas apmaiņa ar publiku un priekšnesuma apjoms būs tad, kad zālē būs skatītāji. Tomēr esmu ļoti gandarīta par pirmās dienas izdarīto darbu, jo sākums ir ļoti daudzsološs,” aizrautīgi stāsta Aminata.

Šobrīd Latvijas pārstāves darba kārtība konkursā ir ļoti saspringta, bet šā gada Eirovīzijas radošā komanda ir ļoti profesionāla, un visi komandas dalībnieki strādā ar pilnu atdevi, lai sasniegtu labākos iespējamos rezultātus. Īpaši tiek domāts par priekšnesumu, lai to padarītu atšķirīgu no pārējiem konkursantiem un atmiņā paliekošu, kā arī vēl vairāk izceltu Aminatas dziesmas Love Injected spēcīgo muzikalitāti.

Aminatas priekšnesuma mākslinieciskā direktore ir starptautiski atzītā Nikolīne Refsinga (Nicoline Refsing). Viņa uzskata, ka Aminata ir atšķirīga un spoža skatuves māksliniece. Veidojot viņas skatuves noformējuma konceptu Nikolīne vēlējās saglabāt dziedātājas neatkārtojamo tēlu un padarīt to pēc iespējas spēcīgāku un spilgtāku. “Es domāju, ka šīs dienas mēģinājums parādīja patieso Aminatas unikalitāti. Turklāt ir ļoti patīkami, ja visi darbojas kā viena komanda, atbalstot mūsu idejas un ieceres, lai Aminatas priekšnesums būtu patiešām kas īpašs Eirovīzijas finālā Vīnē,” norāda N. Refsinga.

Jau vēstījām, ka kopumā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kurš šogad norisināsies jau 60. reizi, piedalīsies 40 dalībvalstis. Latvija ar Aminatas izpildīto Love Injected piedalīsies otrajā pusfinālā 21. maijā un uzstāsies ar desmito kārtas numuru. Aminatai tajā būs jākonkurē ar Lietuvas, Īrijas, Sanmarīno, Melnkalnes, Maltas, Norvēģijas, Portugāles, Čehijas, Izraēlas, Azerbaidžānas, Islandes, Zviedrijas, Šveices, Kipras, Slovēnijas un Polijas pārstāvjiem. Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks 23. maijā.

6 komentāri