Komentāri
Aktīvas atpūtas un kinocienītāji apmeklē populāru filmu uzņemšanas vietas
(Foto: LETA)

Aktīvas atpūtas un kinocienītāji šodien Vecrīgā devās skrējienā pa populāru filmu uzņemšanas vietām. Šāds Kino skrējiens notika pirmo reizi, taču tā rīkotāji norāda, – turpinājums sekos.

Vairāki desmiti dažāda vecuma cilvēku dienas vidū pie Jēkaba kazarmām iesildās, lai dotos sportiskā ekskursijā. Skrējiena mērķis savienot sportu ar kultūru un aplūkot vietas, kurās kādreiz uzņemtas kinofilmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skrējiena organizators Roberts Radičuks:
Rīga ir interesanta vieta, mēs esam sportiski cilvēki, vietas tiešām interesantas, un arī daudzi ir tādi, kas dzīvo Rīgā un šīs vietas nezina.

Pirmais Kino skrējiens ļauj atcerēties dažādos laikos uzņemtas filmas. Līdz pirmajam filmēšanas laukumam mērojami vien daži simti metru pie Bastejkalna tiltiņa.

Maršruts izstrādāts sadarbībā ar Rīgas Kino muzeju, tāpēc vietas, kur atradās filmēšanas kameras, kura fasāde vai nams tika filmēts, ir zināmas un precīzi atzīmētas.

Skrējējiem izstrādātas divas distances – 7 vai 4 km, savukārt nūjotājiem un gājējiem tā ir 5 km gara. Distance tiek veikta stundas laikā – pie katras filmas uzņemšanas vietas vēl pavingrojot un uzzinot kādu interesantu faktu. Dalībnieki pēc skrējiena ar sārtiem vaigiem un smaidīgi atzīst, ka izbaudījuši lielisku piedzīvojumu.

Kino skrējienus paredzēts organizēt regulāri. Nākamā šāda sportiska ekskursija ieplānota jau 29 novembrī, kad tikšot sīkāk analizēta kāda konkrēta filmas uzņemšanas vieta. Kinooperatori atklāj, ka Rīgā uzņemtus skatus varot redzēt vairākos simtos dažādu filmu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl