Komentāri

No piektdienas, 20. februāra, kinoteātros Latvijā sāk izrādīt Aika Karapetjana šausmu filmu M.O.Ž..

Pēc nesaudzīgām streikojošo strādnieku atlaišanām ostas uzņēmumā tā īpašnieks nolemj atpūsties, dodoties brīvdienās uz Itāliju ar savu jauno sievu. Vakarā pirms prombraukšanas viņa greznajā villā iekļūst viens no atlaistajiem darbiniekiem, jauns vīrietis oranžā ostas strādnieka vestē. Svešinieka slepkavnieciskie nodomi vēlāk izrādās tikai daļa no iespaidīga atriebības plāna.

Filmā galvenās lomas atveido Maksims Lazarevs, Anta Aizupe, Āris Rozentāls. Vecuma ierobežojums: 16+.

A. Karapetjana filma M.O.Ž. ir pirmā šausmu filma Latvijā pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma – kopš 1992. gadā uzņemtās Vasilija Masa šausmu filmas Zirneklis. M.O.Ž. tapšanā ieguldīts tikai privāts finansējums, bez valsts atbalsta.

Pērn filma M.O.Ž. tika izrādīta Kannu filmu tirgū, kas reizi gadā pulcina filmu nozares profesionāļus no visas pasaules.

Režisors Aiks Karapetjans skatītāju uzmanību iemantoja ar spēlfilmu Cilvēki tur (2011).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl