Komentāri
Aika Karapetjana filma M.O.Ž. beidzot nonāk uz Latvijas kinoekrāniem
Publicitātes foto

Šodien, 19. februārī, Latvijas pirmizrādi piedzīvos režisora Aika Karapetjana šausmu filma M.O.Ž., savukārt no piektdienas, 20. februāra, to varēs noskatīties kinoteātros visā Latvijā, informē filmu studijas Lokomotīve pārstāve Linda Igolniece. Filma jau guvusi atzinību vairākos starptautiskos kinofestivālos visā pasaulē, kā arī saņēmusi slavinošas recenzijas prestižos kino izdevumos.

Aika Karapetjana jaunākais darbs M.O.Ž. (The Man in the Orange Jacket) piesaistījis plašu ārvalstu kinokritiķu un žanra interesentu uzmanību. Kopš 2014. gada maija filma izrādīta pasaulē nozīmīgos kinofestivālos – tās pirmizrāde notika Monreālas starptautiskajā fantāzijas filmu festivālā, kas ir viens no svarīgākajiem žanra filmu festivāliem pasaulē, tālāk filma ceļoja uz BFI Londonas filmu festivālu, kā arī filmu festivāliem ASV, Kanādā, Francijā, Itālijā un Spānijā, kur pulcēja skatītāju pilnas zāles un izpelnījās kritiķu atzinību. M.O.Ž. ir pirmā šausmu filma Latvijā pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma – kopš 1992. gadā uzņemtās Vasilija Masa šausmu filmas Zirneklis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā stāsta producents Roberts Vinovskis, filma M.O.Ž. tapusi par privātiem līdzekļiem, bez valsts finansējuma. ”Tas gāja ilgi un grūti, taču vēlējāmies izmēģināt spēkus ”tīra žanra” filmas uzņemšanā. Šausmu kino ir ļoti specifisks, taču pasaulē ārkārtīgi pieprasīts – ASV un Rietumeiropā notiek lieli, tieši šim žanram veltīti festivāli, kas pulcē tūkstošiem interesentu. Tādēļ esam ļoti gandarīti par to, ka mūsu filma izraisīja tik lielu interesi un ažiotāžu, kā arī saņēma daudz pozitīvu recenziju, tai skaitā pasaules vadošajos kinoizdevumos.”

Par filmu īsumā: pēc nesaudzīgām streikojošo strādnieku atlaišanām ostas uzņēmumā tā īpašnieks nolemj atpūsties, dodoties brīvdienās uz Itāliju ar savu jauniņo sievu. Vakarā pirms prombraukšanas viņa greznajā villā iekļūst viens no atlaistajiem darbiniekiem, jauns vīrietis oranžā ostas strādnieka vestē. Svešinieka slepkavnieciskie nodomi vēlāk izrādās tikai daļa no iespaidīga atriebības plāna.

Monreālas starptautiskā fantāzijas filmu festivāla kurators Simons Laperjē (Simon Laperrière) M.O.Ž. nodēvējis par “šā gada revolucionārāko darbu šausmu filmu žanrā”, režisora Karapetjana kinorokrakstā velkot paralēles ar skandalozā dāņu kinorežisora Larsa fon Trīra stilistiku un pat Deivida Linča darbu Ceļš uz nekurieni.

”Filma ir intriģējošs ceļojums krēslas valstībā, kas radīts mazpazīstamā Eiropas nostūrī, un režisors Aiks Karapetjans apliecina sevi kā spēcīgs jauns talants, kuru gaida spoža nākotne,” vērtē The Hollywood Reporter filmu kritiķis Stefans Daltons (Stephen Dalton).

”Režisora Aika Karapetjana filma ir tieši tāda, kādai jābūt īstai šausmu filmai – tā ir atjautīga, skar vienmēr aktuālos sociālos jautājumus un pievēršas cilvēka pamatinstinktu tumšākajām dzīlēm,” filmu M.O.Ž. slavē The Upcoming filmu kritiķis Mets Teilors Hobs (Matt Taylor Hobs).

Flickfeast.co.uk filmu kritiķis Brūss Beilijs (Bruce Bailey) M.O.Ž. vērtē kā ”fantastisku starpžanru kino”. ”Tas ir brutāls, labi pārdomāts un lieliski realizēts darbs. Domāju, būtu liela kļūda laist garām iespēju baudīt tik neticami labu kino,” viņš raksta recenzijā.

Filma tapusi studijā Lokomotīve, tās producents ir Roberts Vinovskis. Galvenajās lomās: Maksims Lazarevs, Anta Aizupe, Āris Rozentāls.

Studijai Lokomotīve pēdējie gadi bijuši īpaši veiksmīgi – šā gada nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps studijā Lokomotīve tapušās filmas saņēma septiņas balvas, tostarp arī filmas M.O.Ž operators Jānis Eglītis par labāko operatora darbu filmā Spēlmanis. Savukārt sadarbībā ar ASV un Lietuvu tapušās filmas Akmeņi manās kabatās un Spēlmanis tika izvirzītas kā nacionālie pieteikumi no Latvijas un Lietuvas ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars Labākā ārzemju filmas kategorijā.

Lasi vēl