77. LMA karnevāla tēma – Klonu kāzas

Komentāri
77. LMA karnevāla tēma – Klonu kāzas
Foto: Dainis Ozols

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) aicina uz lielākajām kāzām galaktikā – 77. karnevālu Klonu kāzas 20. februārī.

Turpinot iepriekšējās tradīcijas, aizgājušā gada nogalē tēma izvēlēta interneta balsojumā, kurā Stenlija Kubrika filmas nosaukums Space Oddissey ieguva vislielāko atzinību. Apkopojot trīs populārāko tēmu ieteikumus, atvasināts nosaukums Klonu kāzas. Kā identitātes elements izvēlēts svītru kods, kas simbolizē noslēpumainu tieksmi pēc vienojošā, taču 20. februārī tas tiks atšifrēts, un lidos kosmosa kuģi, aitas, harpijas, jūras zirdziņi, elektriskie zuši un varbūt pat akadēmijas jumts, stāsta karnevāla rīkotāji.

Šī gada programmā mūzikas baudītājiem karnevāls piedāvās divas skatuves – 1. un 3. stāvā. Pirmā stāva zāli ar muzikālu daudzveidību piepildīs jaunie censoņi The Pink Elephant, The Coco’nuts, Pyro Trees, Laika suns, viesi no Dirty Deal Audio un vairākas zvaigznes, kas uz skatuves jau sen jūtas kā mājās – Funk Therapy un citi, kas, karnevālam tuvojoties, tiks izziņoti īpašā akcijā. Tikmēr trešā stāva skatuvi ierībinās jau labi pazīstamie DJ 91KIDZ, ar citiem tāliem un tuviem draugiem, par kuriem plašāka informācija sekos pavisam drīz. Par karaokes superzvaigzni jebkurš apmeklētājs varēs pārtapt Rigga Jungle paspārnē esošajā regeja telpā vai kārtīgi izdejoties Visuma Bākā un citos Melnajos Caurumos.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Kā stāsta rīkotāji, karnevāla bagātīgo kultūras daļu otrajā stāvā veidos Literatūras telpa, kur īpašā performancē izskanēs Latvijā pazīstamāko dzejnieku lasījumi, ko ap pusnakti sadarbībā ar Poetry Latvia turpinās Dzejas slams. Mierīgāk atvilkt elpu varēs chill`out stūrī novietotajās Satori Audiodušās”, kā arī kino telpā, kur īpaši izveidota filmu izlase būs skatāma visas nakts garumā. Sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību tiks veidota interaktīvā izstāde, kā arī sagaidāmi dažādi citi pārsteigumi un aktivitātes. Teātra telpā piedzīvojumus un smaidus sarūpēs Rīgas improvizācijas teātra studijas Artišoks un Prieka ministrija, improvizācijas teātra grupa Melnā 4Diena, kā arī Soul Tap dejotājas.

Kā ierasts, daļa no karnevāla nakts burvības ir īpaši pasākumam un tēmai veidotās dekorācijas un mākslas objekti, par kuru tapšanu jau laikus rūpējas LMA studenti un kolēģi no citām Latvijas mākslas skolām, kā arī vairums brīvprātīgo palīgu. Tāpat arī vairāki mākslinieki radīs instalācijas, lai ierasto ēku pārvērstu dažādu gaismu un noskaņu labirintā.

Kaut arī karnevāla apmeklētāju kodolu veido mākslas skolu un augstskolu studenti un pedagogi, ierobežots skaits biļešu iepriekšpārdošanā pieejams ikvienam interesentam. Biļetes būs iespējams iegādāties Latvijas Mākslas akadēmijā 9. un 18. februārī no plkst. 10.00 līdz 20.00, cena – 25 eiro. Šajās dienās biļetes par īpašu cenu būs pieejamas arī karnevāla Twitter un Facebook kontu sekotājiem. Līdz pat pasākuma dienai tās būs iespējams iegūt arī dažādos sociālo tīklu konkursos, kā arī tās tiks izspēlētas radio Naba un Pieci.lv ēterā. Biļešu cena pie ieejas pasākuma laikā – 30 eiro.

Karnevāls durvis vērs 20. februārī plkst. 20.00 un turpināsies līdz rīta gaismai. Lai novērstu drūzmēšanos un garas rindas pie ieejas, viesi aicināti ierasties savlaicīgi! Atgādinām, ka ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma.

Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl