3 Māsas martā piedāvā vairākas izrādes

Komentāri
3 Māsas martā piedāvā vairākas izrādes
Izrāde Kas par traku, tas par traku. Foto: facebook/3masas

Kultūras telpā 3 Māsas šomēnes gaidāma plaša izrāžu programmā. Tuvākās izrādes – jau nedēļas nogalē.

Piektdien, 6. martā, plkst. 19.00 3 Māsas piedāvā muzikāli poētiska teātra spēli Būt Šekspīram, ko Šekspīra 450. jubilejas gadā iestudējis Ditas Balčus teātris. Viljama Šekspīra 1609. gadā izdotie soneti gadsimtiem cauri saglabājuši nevīstošu slavu pasaules literatūrā. Šekspīra soneti īpaši mīlēti Eiropā XVIII gs., kad arī Gēte apliecinājis Šekspīra sonetu lielo vērtību: ”Tur nav nevienas rindas, kas nebūtu autora dziļi izjusta, pārdzīvota, izciesta”. “Būt.. Šekspīram” iestudējumā ir savienoti Šekspīra soneti un lugu fragmenti. Izrāde ir kā fantāzija – poētiska teātra spēle par Šekspīru un viņa radītajiem tēliem, kuri izdzīvo “šekspīriskās kaislības”.

Darbojošās personas – Šekspīrs, Āksts, Lēdija; aktieri – Andris Gross, Ivo Martinsons, Egija Silāre. Mūziķi – Elizabete Balčus (klavieres, flauta, balss), Erna Daugaviete un Kristiāna Abiļeva (čells). Izrādē skanēs tai īpaši radīta Mārtiņa Brauna oriģinālmūzika. Aktieriem un mūziķiem mūsdienīgi Recycled.lv darināti tērpi un maskas, kas ļaus no jauna piedzīvot renesanses laiku. Mākslinieks – Māris Balčus, horeogrāfe – Katrīna Albuže.

Sestdien, 7. martā, plkst. 12.00 notiks izrāde Kas par traku, tas par traku. Ceļojums latviešu izcilā dzejnieka Ojāra Vācieša fantāzijas, viņa radīto dzejas tēlu pasaulē, kas skatītāju priekšā atdzīvojas – dzied, dejo, spēlējas, iesaistot arī skatītājus.Tā ir iespēja būt īpašā gaisotnē, ko rada dzejas tēlu spēlēšanās aktieru Māra Bezmera (ģitāra), Egijas Silāres un mūziķu Kristiānas Abiļevas (čells), Gidona Grīnberga (vijole), Elizabetes Balčus (klavieres, flauta) Artis Gāga (saksofons) izpildījumā. Izrādē tiek spēlēti dzīvie mūzikas instrumenti, publika aktīvi līdzdarbojas un pat dejo krakovjaku. O. Vācieša labā humora izjūta kopā ar Elizabetes Balčus oriģinālmūziku, dzīvo instrumentu spēli, kā arī aktieru azartisko darbošanos, rada pacilājošu atmosfēru un iedarbojas kā laba garastāvokļa vitamīns. Izrāde domāta visu vecumu bērniem, viņu vecākiem, dzejas mīļotājiem un arī tiem, kas to vēl vēlas iemīlēt. Režija – Dita Balčus.

14. martā plkst. 12.00 notiks izrāde bērniem Pepija Garzeķe. Garzeķes jaunkundze ir neparasta meitene. Viņa ir sirsnīga un mīļa, kareivīga un pašpārliecināta. Viņas ģimene ir mīļie draugi-rotaļlietas un viņas stāsts par māmiņu Eņģeli…. Viņa ir draudzīga, dzīvespriecīga un vienmēr priecājas iepazīties ar jauniem draugiem, tāpēc – laipni lūgti!
Režisore – Dita Balčus, komponists – Mārtiņš Brauns, scenogrāfe – Ināra Gauja. Lomās – Egija Silāre, Jānis Mūrnieks, Kristiāna Balčus, Enriko Avots, Atis Bētiņš, Aīda Ozoliņa.

28. martā plkst. 12.00 notiks izrāde Misija  Krokodils. Šī ir Teātris un es jaunākā un krāšņākā izrāde. Izrāde ir pilna negaidītu notikumu un noslēpumu, varoņi iekļūst dažādās sarežģītās situācijās, no kurām finālā… nu to jūs redzēsit izrādē!

Iestudējuma mērķauditorija – bērni vecumā no 4 līdz 10 gadiem.

Āfrikā zvēri līdz šim ir dzīvojuši kopā itin draudzīgi, bet te, nez no kurienes krokodils ir nolēmis uzsākt lielās medības. Ko nu darīt? Kā tikt galā ar lielo plēsoņu?

Žanrs: piedzīvojumu komēdija. Režisors: Armands Ekštets, dramaturgs – Aldis Linē. Lomās: Surikāts – Enriko Avots, Papagailis – Inta Bankoviča, Flamingo – Gerda Dinsberga un Krokodils – Armands Ekštets.

28. martā plkst. 21.00 un 30. martā plkst. 19.00 notiks izrāde Padegs un Padegs.

Iestudējums par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu (1911–1940) pirmizrādi iedzīvoja 1. februārī.

Latvijas mākslinieku vidū ir daudz personību, par kurām ir vērts veidot stāstus un uzvedumus. Tāpēc nodibinājums Mūzikas un mākslas atbalsta fons turpina izrāžu un stāstu ciklu par spilgtām personībām kultūrā un mākslā, īstenojot izrādi par 20. gs. sākuma mākslinieku un slaveno Rīgas dendiju Kārli Padegu.

Režisors – Varis Piņķis, dramaturgs – Ivo Briedis. Lomās – Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa. Mākslinieks – Māris Ruskulis, gaismu mākslinieks – Rauls Lorencis. Producē Mūzikas un mākslas atbalsta fonds.

Biļetes uz pasākumiem kultūras telpā 3 Māsas pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv. Kultūras telpa 3 Māsas atrodas Zirgu ielā 1-3, 3. stāvā. Vairāk informācijas: 3masas.lv

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl