Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?

Sestdiena, 21. oktobris

Urzula, Severīns

Horoskops aunam

Šajā brīnišķīgajā rudens brīvdienā aizmirsti par aizvainojumiem vai pāri darījumiem, ja tādi nospieduši tavu prātu un sirdi. Iztiec bez kritizēšanas un izvairies no pārlieka aizdomīguma.

Horoskops vērsim

Ja aktīvi meklē draugu vai draudzeni, pratīsi raidīt un uztvert pareizos signālus. Ar mīļoto vari atļauties izrunāties no sirds, jo tavi vārdi būs dziedējoši. Tā vari restaurēt attiecības ar tuvu cilvēku.

Horoskops dvīņiem

Mēģināsi nokārtot kādu sen atliktu pienākumu, no kura baidījies vai nezināji, kā uz to reaģēs pārējie iesaistītie. Izrādīsies, tas ir daudz vienkāršāk un nesāpīgāk. Lielie palīgi šī jautājuma risināšanā, būs tava neatlaidība un atvērtība.

Horoskops vēzim

Šodien sildīsies sapņainības un pozitīvo enerģiju saulītē. Vispār jau vari uzsākt jebko, ko sirds vēlas, un viss pa smuko izdosies. Personīgās attiecībās gaisā viegli virmos romantikas un kaisles rudens ugunskuru aromāts.

Horoskops lauvai

Ja šodien vēlēsies iepriecināt sevi, ļaujies savām idejām par laika pavadīšanas iespējām. Lai visu paspētu un nesapītos iespēju variantos, vadies pēc savu galveno vēlmju kartes.

Horoskops jaunavai

Tavas domas un jūtas būs pārņemtas ar gaidāmo kultūras vai radošās izklaides notikumu. Tevi sagaida patīkams romantisks vakars ļoti simpātiska cilvēka sabiedrībā. Nesabojā to ar pārāk lielu alkohola devu.

Horoskops svariem

Būsi nedaudz nerātni noskaņots – var gribēties kādu flirtu, kādu romantisku pārsteigumu. Pretējais dzimums uz tevi atstās magnētisku iespaidu un tu iekritīsi šajos valgos kā zeltaino rudens lapu birumā.

Horoskops skorpionam

Jaunās intereses un aizraušanās var atstāt nozīmīgu nospiedumu tavā turpmākajā dzīvē. Šodien par to vēl nedomāsi, bet gan ļausies vienas otras neprātīgas iegribas apmierināšanai.

Horoskops strēlniekam

Vari krietni patērēt savus pēdējā laika uzkrājumus. Ja sākumā tā liksies kā nevainīga izprieca ar vēlmi iegādāties kaut ko baudai un skaistumam, tad jau drīz vari attapties ar negatīvu konta bilanci un desmit bada dienām līdz algai.

Horoskops mežāzim

Nekritizē tuvinieku domas un uzskatus. Šodien visu un visus laid gar ausīm vienā mierā. Jo liberālāki būs tavi uzskati un demokrātiskāka uzvedība, jo priecīgāka diena.

Horoskops ūdensvīram

Šodien centīsies atgūt zaudēto garīgo meklējumu, mākslas un kultūras jomās. Noskaņojumu neaptumšos pat rudenīgās sadzīves ķibeles, kas saistītas ar lielo dārzu gatavošanu ziemas sezonai.

Horoskops zivīm

Šodien labprāt meklēsi aizmiršanos no ikdienas un attiecību slogiem. Neatsakies piedalīties ballītēs un saiešanās, īpaši, ja tevi nesaista nopietnas partnerattiecības. Vienīgi necenties aizmirsties vai brūvēt dūšu apreibinošu substanču ietekmē.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Sniegpārsliņas deja

Iesūtīja Saldumu ģimene – Kristers un Gita

Šis stāsts visskaistāk izklausās un cilvēku sirdis sasniedz tieši šajā miera, piedošanas laikā, kad zemi klāj balta, pūkaina un tīra sniega sega, kad ļaužu sirdis pildītas brīnumu gaidām.

Sniegpārsliņa spožā, saules izgaismotā kleitā virpuļoja un griezās dejā ar Vēju. Viņš to iegrieza un palaida, līdz viņa paklupa uz kāda vīra melnās cepures Vecpilsētas pagalma stūrī. Sirmās matu cirtas vijās laukā no hūtes. Sniegpārsliņa palūkojās lejup. Viņa pamanīja vīra seju. To klāja biezas, baltas uzacis un viļņaina bārda. To klāja rūpju rievas pierē. Un acis! Tās bija sirds siltuma, mīlestības pilnas.

Ap kaklu vijās sarkana, zvārgulīšu pilna šalle. Pie katras kustības tie iezvanījās. Sniegpārsliņai šī dziesma šķita kā skaistākā melodija pasaulē, pie kuras dvēsele dejoja. Vīram mugurā bija melns mētelis, kur bija pieķērušās arī citas viņas māsas Sniegpārsliņas. Viņas mīlestības pilnām acīm lūkojās vīrā, bet Sniegpārsliņa vēl nenojauta kādēļ.

Vīrs bija pārdevējs. Uz baltas segas pārklātiem ratiem bija izkārtotas skaistas, eņģeļiem rotātas koka karotes. Vīrs ik dienas te tirgoja karotes, ko vēlā naktī mājās pie pavarda izgatavoja.

Viņš ļoti mīlēja savu darbu. Tas bija redzams un jūtams. Bet par visu vairāk viņa vientuļnieka sirdi sildīja tie brīži, kad ar sudraba dālderiem, saņemtiem par karotēm no pilsētas iedzīvotājiem, un pārtikas grozu viņš devās uz pilsētas bāreņu namu. Ik vakaru bērni viņu gaidīja. Pie loga ar iedegtu sveci tie vērās tajā, lai pamanītu viņu nākam.

Sniegpārsliņa juta šī vīra dvēseles stāstu. Tā visu dienu pavadīja uz vīra cepures, un vakarā tā devās līdzi viņam. Pie pašām durvīm tā atlaidās no cepures un aizvirpuļoja līdz loga rūtij. Tur jau bija aizlidojušas arī citas māsas. Viņas lūkojās gaišajā sveču liesmu apmirdzētajā logā.

Vīrs pavēra durvis un nebija ticis pāri slieksnim, kad ap viņu jau pulcējās bērnu pulks. Visus noglāstījis, viņš novilka mēteli un novietoja ēdiena grozu uz galda. Virtuvē bija sadegtas sveces. Siltums un gaisma. Uguns liesmas sprakšķēja krāsnī. Tur virmoja ēdiena smarža. Tur virmoja gaišums un mīlestība.

Vīrs apsēdās pie krāsns. Mazākie un lielākie bērni sasēdās viņam riņķī. Pastarīte baltā lina kreklā ierausās klēpī.

Bērni ik vakaru gaidīja šo satikšanos – sirsnības un mīlestības pilnos brīžus. Viņi kopā ar vīra stāstiem izceļoja tālās zemes, plašas jūras, augstus kalnus, un allaž labais pieveicis bija ļauno. Taču bērniem vismīļākā bija pasaka par kādu puisi, kurš bija izaudzis bāreņu namā. Iemācījies dažādus darbus, taču vistīkamākais darbs viņam bija ar koku. Greba koka karotes. To galus vienmēr rotāja zīmēti eņģeļi un sirds dziesma zvārgulīšu skaņās. Tirgojot šīs karotes, puisis bija kļuvis jau par sirmu vīru, taču visa mūža garumā viņš iegūtos dālderus nesa uz bāreņu namu. Pateicoties viņam, bērniem bija mājas. Mājas, kurās bija silti un gaiši, kur valdīja mīlestība, saticība un miers. Toties vientuļā vīra sirds saņēma neviltotu un patiesu bērnu mīlestību.

Bērni mīlēja šo stāstu par Sargeņģeli, viņa karotēm un zvārgulīšu dziesmu, kas to pavadīja. Viņi ik vakaru skatījās sirmā vīra gaišajās acīs, kad viņš stāstot kā vienmēr lūkojās tālumā caur sveču liesmu izgaismoto loga rūti.

Virtuvi pildīja neaprakstāms sirds siltums, pateicība un mīlestības garaiņi. Bērni sajuta, ka šis stāsts ir par pašu vīru. Viņi to juta. Juta, kā bērni to prot. Juta ar sirdi. Arī Sniegpārsliņa juta šī Vīra dvēseles skaisto dziesmu. Viņa tagad sajuta…

Straujais Vējš atgriezās pēc savas deju partneres. Viņš satvēra Sniegpārsliņas roku un ierāva to dejā. Virpuļodama debesīs, tā vēl aizvien juta to sajūtu krūtīs, kas silda. Viņa zināja, ka reiz satiks vēl kādu, kas būs tikpat nesavtīgs kā šis Vīrs. Kādu, kam ir sirds. Kādu, kas būs Sargeņģelis bērniem. Kādu, kas darīs sirds darbu.

Vai re?! Sniegpārsliņas dej’ ap tevi pateicības deju…