Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?

Pirmdiena, 16. jūlijs

Hermīne, Estere

Horoskops aunam

Tev vajadzētu baudīt šīs dienas veselīgo enerģiju un neļauties citu uzkurinātam nervozumam. Neatliec tikšanos ar bijušajiem draugiem vai mīļotajiem, jo ir piemērots laiks izrunāt kādreiz nepateikto.

Horoskops vērsim

Saskarsmē ar kolēģiem iegaumē vienu – šodien pat tavas slēptākās domas un klusākos čukstus sadzirdēs. Tāpēc uzmanīgi ar secinājumiem, lēmumiem, rīkojumiem, īpaši nelabvēlīgajiem.

Horoskops dvīņiem

Izmanto šo laiku salīgšanai ar kādu no tālumā mītošiem ģimenes locekļiem. Ja tavā dienas kārtībā paredzēti kādi naudas darījumi, neatliec, jo vēlāk var tiešām būt par vēlu.

Horoskops vēzim

Šodien noteikti neslinko, ja esi profesionālis radošajās sfērās. Turi iedvesmu cieša satvērienā un nebaidies eksperimentēt, atklāt un to visiem parādīt. Nebaidies izmantot savu ietekmi labvēlīgu lēmumu panākšanā.

Horoskops lauvai

Visi cilvēki tavā tuvumā šodien tādi uzvilkti un temperamentīgi, tevi ieskaitot. Iesaistoties debatēs un stīvējoties par ietekmi un varu, diemžēl būsi zaudētājs.

Horoskops jaunavai

Šodien vairies no rīcības, kas var atstāt nepatīkamu nospiedumu atmiņās tev vai ar tevi saistītajiem cilvēkiem. Izvairies no liecinieka statusa darbinieku savstarpējo rēķinu kārtošanā.

Horoskops svariem

Var gadīties, ka nonāksi pie apspriežu galda, kur tiks dalītas prēmijas, bonusi vai vēl kādi statusa labumi. Neieņem kategorisku vai bezkompromisu stāju šajā situācijā. Neliela izklaide pievakarē kliedēs drūmas domas.

Horoskops skorpionam

Saskarsmē ar dažāda ranga un kaluma cilvēkiem jutīsies brīvi un nepiespiesti. Tā arī izrādīsies tavu panākumu atslēga. Visi novērtēs tavu patieso un nesamāksloto uzvedību, kas lietišķās sarunas iestūrēs arī finansiālo labumu ostā.

Horoskops strēlniekam

Mēģini mīkstināt savu nepatiku pret cilvēkiem, kuri, tavuprāt, uzmācas ar neadekvātiem uzmanības apliecinājumiem. Neizvairies no atbildības, ko radīs akūta finanšu problēma, kas ietekmēs ģimenes budžetu.

Horoskops mežāzim

Visiem grāvjiem un bedrēm pāri tiksi tikai ar seno sakaru atbalstu. Tāpēc cieši turies pie viņiem un nekautrējies arī kādu uzmeklēt, ja zini, ka bez viņa padoma vai atbalsta neiztikt.

Horoskops ūdensvīram

Šodien vari saskarties ar cilvēkiem, kuriem būs vajadzīga tava palīdzība un garīgs uzmundrinājums. Labākais un cēlākais ziedojums no tavas puses būs viņiem veltītais laiks un sarunas par nemateriālām tēmām.

Horoskops zivīm

Ceļš un ātrums dos tev laiku pārdomām un modinās tevī vitalitāti. Ja vajadzīgs padoms kādās sirds lietās, nekautrējies to lūgt kādam, kurš spēs izprast tavu attiecību slēptās nianses.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Marijas eņģelītis

Iesūtīja Patrīsija Volkova

Reiz bija auksta ziemas diena. Tētis todien no meža pārnesa lielu un sasalušu egli. Tētis ar vectēvu ilgi noņēmās ar egli, lai viņu ievietotu trīsstūrveidīgā egles kājā. Kad tas viņiem bija izdevies, egli ienesa viesistabā. Istabā kurējās krāsns, un siltumā egle sāka atkust. Tad zariņi atdalījās, un istabā jau stāvēja liela un kupla egle. Visa viesistaba smaržoja pēc skujām. Tagad sākās pats interesantākais, un bērniem vajadzēja gatavot visādus rotājumus, lai būtu, ar ko izgreznot eglīti. Un tas viņiem patika vislabāk. Bērni sasēdās pie lielā galda, kas atradās viesistabā. Pie šī darba viņi pavadīja visu vakaru. Līmēja, grieza un atkal līmēja, veidojot dažādas virtenes un turziņas, lai būtu, ar ko izrotāt eglīti. Kad viss jau bija pabeigts un eglīte izrotāta, mamma teica, ka līdz rītvakaram viesistabā nedrīkst ienākt, jo viņus gaidot liels pārsteigums.

Mārtiņš no rīta pamodās pirmais un gāja modināt brāli: – Pēter, celies, iesim skatīties mammas pārsteigumu.
Pēteris vēl negribēja celties, jo vakardienas darbiņi bija viņu nogurdinājuši.Bet Mārtiņš atkal uzstāja: – Nu celies taču, iesim skatīties!

Brālis ar lielām mokām piecēlās, un abi devās uz virtuvi pie mammas. Virtuvē vecmamma gatavoja brokastis un lika bērniem pagaidīt, līdz mamma atgriezīsies. Iekārtojušies pie galda, abi brāļi ēda brokastis un prātoja par pārsteigumu, ko mamma solījusi.
Noklaudzēja ārdurvis, un koridorā bija dzirdamas svešas balsis. Bērni, padzirdējuši, ka atgriezusies mamma, skrēja skatīties. Bet priekšā bija liels pārsteigums. Mamma nebija viena, viņa stūma mazu meitenīti, kas sēdēja invalīdu ratiņos.

Mamma teica: – Mīļie bērni, šī ir jūsu jaunā māsiņa Marija, viņa tagad dzīvos pie mums.

Brāļi ļoti nopriecājās, pieskrēja pie Marijas, apskāva viņu un teica: – Esi sveicināta mūsmājās! Mēs ar lielāko prieku dalīsimies ar savām mantām un ar visu pārējo.

Marija bija ļoti kautrīga meitene, bet, redzot, kā viņu šeit uzņem, viņa pasmaidīja un apskāva abus brāļus. Un Mariju ieveda viņas istabā, kurā viņa dzīvos.

Visu pēcpusdienu mamma ar vecmammu gatavoja svētku ēdienus. Māja smaržoja pēc piparkūkām un štovētiem kāpostiem. Mēs nemaisījāmies viņām pa kājām un istabā spēlējāmies ar māsu Mariju. Brīžiem tēvam jautājām: – Vai ilgi vēl līdz vakaram?
Mēs nevarējām sagaidīt, kad tiksim viesistabā. Beidzot pienāca ilgi gaidītais mirklis un mamma teica, ka ir jāiet ģērbties.
Mums bija sagatavotas svētku drēbes. Mamma sapucēja mazo māsu. Uzvilka skaistu sarkanu kleitu un iesēja matos baltas, lielas lentas. Māsa izskatījās kā īsta princese.

Tik negaidot bija pienācis tas brīdis, kad varēsim iet viesistabā. Bija sanākuši ciemiņi un kaimiņu bērni. Viesistabā no grīdas līdz griestiem svecīšu gaismā laistījās lielā egle. Zem egļu zariem bija saliktas dāvanas, kas bija iepakotas dažādos krāsainos papīros.

Citas lielākas, citas mazākas. Gaisma no egles plūda gaiša un silta, smaržoja pēc mandarīniem un piparkūkām.
Visiem par lielu pārsteigumu mamma viesistabā ar ratiņiem iestūma Mariju. Marija ieraudzīja lielo, skaisti izrotāto egli, un viņai pār vaigiem sāka ritēt asaras. Viņa iesaucās: – Vau! Neko tik skaistu es nekad neesmu redzējusi, jo tur, kur es visu laiku dzīvoju, neviens nekad tik skaisti nerotāja eglīti. Tas man ir liels pārsteigums.

Brāļi viņu mierināja: – Lūdzu, neraudi, kamēr dzīvosi pie mums, tā būs katru gadu.

Marija atbildēja: – Liels paldies, ka esmu nonākusi tik jaukā un mīļā ģimenē.

Mamma apsēdās pie klavierēm un sāka spēlēt Ziemassvētku dziesmas. Bērni sadevās rokās un sāka dejot apkārt eglītei. Neaizmirsa arī Mariju un visu laiku pievērsa viņai uzmanību. Lai ar Marija nevarēja ne skriet, ne dejot, viņa bija ļoti laimīga. Bērni saviļņoti stāvēja un gaidīja, kad varēs atvērt dāvanas. Tas notika tik ātri, ka katrs gribēja redzēt savas dāvanas. Marijai Mārtiņš arī pasniedza dāvanas. Papīri čaukstēja, un lentītes tika atsietas, lai katrs redzētu savas dāvanas. Kad dāvanas bija izsaiņotas, atkal sākās rotaļas un dejas. Līdz beidzot mamma teica, ka ballīte ir beigusies, un ciemiņi jau grasījās doties mājās.
Bērni bija pārguruši un ātri aizgāja gulēt. Mamma Mariju nolika gulēt un novēlēja viņai saldus sapnīšus.

Istaba bija ieslīgusi tumsā. Vienīgais pa logu iekšā lūkojās mēness. Pēkšņi Marija sadzirdēja tādu kā neparastu troksni. Viņa pacēlās sēdus un ieraudzīja, ka uz viņas gultas gala ir nolaidies mazs, skaists eņģelītis. Tas ierunājās cilvēka balsī, teikdams:
Mīļā Marija, šonakt notiks liels brīnums. Rīt, kad tu celsies, varēsi droši staigāt pati ar savām kājām.

Eņģelītis maigi pieskārās Marijas vaigam un nozuda tumsā.

Saule jau bija uzlēkusi, bet pie loga dauzījās zīlīte, teikdama: – Marija, celies un ej, Marija, celies un ej.

Marija atvēra acis un aiz loga redzēja zīlīti, kas viņai neļāva gulēt. Viņa jutās ļoti mundra un piecēlās gultā sēdus, juzdama, ka var pakustināt savas kājas. Aiz prieka skriešus izskrēja virtuvē, kur visi ar lielām acīm uz viņu raudzījās, nesaprazdami, kas notiek. Marija priekā gavilēja un skaļi teica, ka pa nakti pie viņas nolaidies eņģelītis, kas solījis viņai atgriezt veselību. Un redziet – tā arī notika, jo šis taču ir brīnumu laiks!