Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?

Sestdiena, 21. jūlijs

Meldra, Meldris, Melisa

Horoskops aunam

Nemēģini visu atšķetināt vienā piegājienā. Ļauj notikumiem risināties dabiski. Pārāk liela atklātība un vēlme lietas saukt īstajos vārdos, var pavērt iespējas taviem oponentiem ar tevi manipulēt.

Horoskops vērsim

Saskarsmē šodien ieturēsi distanci, ko citi var uztvert kā lepnību un augstprātību, tāpēc iespējamas nesaskaņas ar tuviniekiem. Uzņemies tikai tos darbus, kurus pats uzskati par neatliekamiem.

Horoskops dvīņiem

Jutīsies iekšēji uzlādēts, bet emocionāli nestabils. Šķiet, nesavienojama kombinācija, bet tieši tāpēc vari atļauties darīt to, kas pašam visvairāk iet pie sirds un padodas.

Horoskops vēzim

Šodienu sāc ar to, ka nodefinē sev, kas ir svarīgs un, kas var pagaidīt. Nemeties pār galvu un kaklu darāmajā un necenties parādīt savu superīgo varēšanu, jo emocionāli nemaz nebūsi tik stabils.

Horoskops lauvai

Tevi sagaida ļoti harmoniska sestdiena visās tās izpausmēs. Attiecības ģimenē un ar mīļotajiem sola saulainus un priecīgus brīžus. Uzbudinātais psihoemocionālais fons tevi neskars un ļaus izvairīties no zemūdens klintīm.

Horoskops jaunavai

Šodien tev var pavērties iespēja uzlabot savu finansiālo situāciju. Ja sajutīsi naudas aromātu, vari sasteigt notikumus un sev kaitēt. Tāpēc rīkojies prātīgi, diskrēti un lēnām.

Horoskops svariem

Ja aizmirsīsi par savu milzīgo atbildības sajūtu un vajadzību rīkoties kā nākas un kā pieprasa sabiedrība, tev spīd iespēja satikt kādu cilvēku, ar kuru nākotnē var veidoties pat ļoti nopietna savienība.

Horoskops skorpionam

Neprasme pielāgoties un saprasties ar citiem tevi padarīs par dienas antivaroni. Šodien būtu ieteicams izbraukt ārpus mājas vai aiziet uz kādu kultūras pasākumu, kas neizslēdz iespēju satikt sen neredzētus cilvēkus.

Horoskops strēlniekam

Ja nebūsi pietiekoši diskrēts savos romantiskajos piedzīvojumos un savu personīgo dzīvi eksponēsi visā tās krāšņumā, piedzīvosi skaidrošanos partnerattiecībās, greizsirdības uzliesmojumus un partneru vēlmi ierobežot tavu brīvību.

Horoskops mežāzim

Daži no šodienas notikumiem var izsist tevi no līdzsvara, bet tikai uz neilgu laiku. Pateicoties spējai neizplūst emocijās, beigās viss notiks pēc tava prāta un saskaņā ar taviem plāniem.

Horoskops ūdensvīram

Parādi iniciatīvu un vēlmi uzņemties atbildību par sadzīves pienākumu sadali. Neaizmirsti palutināt savus mīļotos, lai nogludinātu nesenās domstarpības un asumus. Vislabāk nostrādās ļoti personiska uzmanības izrādīšana.

Horoskops zivīm

Šodien domā par savu uzvedību un nepamatotajām garastāvokļa svārstībām. Dienas plāni var neatbilst iespējām tos realizēt. Godīgi atzīsti savas kļūdas - pašam un citiem kļūs vieglāk.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Konfekte kabatā

Iesūtīja Ligita Zvirbule

Strādājot bērnu aprūpes centrā, bērnu namā, skolā ar vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, bēdu esmu redzējusi daudz. Šo darbiņu veltu pagājušā gada eņģeļu vēstnesei no ”Eņģeļi pār Latviju” Enijai!

Svētā Pētera baznīcas gailis nenogurdams ik dienu ar savu aso acu skatienu vēroja cilvēku dzīves neapsīkstošo ritumu. Pa dienām Pēterbaznīcas gailis mēdza šad tad pasnaust, bet vakara krāsu spēles gan piesaistīja viņa uzmanību. Tā laiku pa laikam viņš ievēroja pa Vecrīgas šaurajām ieliņām klīstam kādu dīvainu pāri.

Pa priekšu cēli soļoja melnā šineļa piegriezuma mētelī ģērbies kalsns vīrs ar melnu flīsa platmali galvā. Īpaši neatpaliekot, viņa pēdās salīkusi tipināja kāda sieviņa, pelēkā lietusmēteļa malas vilkās pa bruģi. No ielu laternām krītošās gaismas meta uz abiem gājējiem ērmīgas ēnas. Tie bija Izmisums un Bēda. Cilvēki, abus dīvaiņus satiekot, nodūra acu skatus bruģī un labprāt tiem meta līkumu.

Pēterbaznīcas gailim par abiem ceļotājiem jau bija stāstījusi Pelēkā migla un draiskuļi mazie mākonīši, kuri labprāt piesēdās uz gaiļa zelta muguras.

Šo dīvaino pāri negaidīja ciemos neviens. Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Latgalē visi viņus redzēja labāk ejam nekā nākam. Sētas suņi uz tiem rēja, kastaņi un āboli tiem krita uz galvas, kājas slīdēja uz slapjajām lapām. Vecrīgas bruģis arī tos klupināja. Draugu tiem nebija. Mājās, kur tie bija iekļuvuši pa atslēgas caurumu vai durvju šķirbu, vakaros logos dega sveces, cilvēki salīkuši, rokas salikuši, skaitīja lūgšanas caur sveces liesmiņu pret debesīm.

Mazā, eņģelim līdzīgā meitene Enija, kurai tikko kā atklāja cukura diabētu, arī vērās pa logu, matu sprodziņām krītot gar seju. Bērnam nepierasti nopietnais acu skatiens arī vērās debesu plašumos, kā ko jautājot.

Enija bija dzirdējusi, ka katram cilvēkam esot savs sargeņģelis. Dzīves vējos apbružātās tantes, kas ciemojās pie vecmāmiņas, tā bieži teica. Un sargeņģeli varot sadzirdēt. Dažreiz cilvēkiem kāds liek apstāties pie dzelzceļa, dažreiz kādam liekas, ka ausīs zvana, vēl kādam grūtā brīdī tas parādoties, bet cilvēki par to nerunājot.

Ciemos atnākušās kundzītes mēdza Eniju cienāt ar konfektēm, tad kārtējais kārums iegūla adītās jaciņas kabatā.
Kluss klauvējiens pie loga, Enija aši pārslīd istabai. Rīta krēsliņā pie vēsās loga rūts piespiedies mazs deguntiņš, divas spožas acu pogas veras vecās ābeles virzienā, kur vectēvs iekāris putnu barotavu.
Aši paķērusi jaciņu no krēsla atzveltnes, uzvilkusi kājās siltās čības Enija klusi, klusītiņām, nevienu nepamodinot, lavās pagalmā. Piegājusi pie putnu barotavas, no jakas kabatas mazā rociņa izvelk konfekti, novieto to putnu barotavas stūrītī: – Tas manam Sargeņģelim!

Izmisums un Bēda joprojām apceļo Latviju. Pat Pēterbaznīcas gailim, jūtot līdzi cilvēku ciešanām, ieplaisā viņa zelta sirds. Debess malā parādoties pirmajiem saules stariem, gailis dzied – dzied tā, ka Debesu vārti atveras, un pa tiem pār Latviju eņģeļi slīd. Krītošās zvaigznes rāda eņģeļiem ceļu – ceļu pie cietējiem.
Pirmie modušies gājēji un puspamodušies tramvaji no debesīm krītošās baltās mežģīņu pūkas nodēvē par pirmo sniegu. Tik Izmisuma un Bēdas piemeklētie to sauc par Eņģeļu pieskārienu zemei.