Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?

Piektdiena, 20. oktobris

Urzula, Severīns

Horoskops aunam

Šajā brīnišķīgajā rudens brīvdienā aizmirsti par aizvainojumiem vai pāri darījumiem, ja tādi nospieduši tavu prātu un sirdi. Iztiec bez kritizēšanas un izvairies no pārlieka aizdomīguma.

Horoskops vērsim

Ja aktīvi meklē draugu vai draudzeni, pratīsi raidīt un uztvert pareizos signālus. Ar mīļoto vari atļauties izrunāties no sirds, jo tavi vārdi būs dziedējoši. Tā vari restaurēt attiecības ar tuvu cilvēku.

Horoskops dvīņiem

Mēģināsi nokārtot kādu sen atliktu pienākumu, no kura baidījies vai nezināji, kā uz to reaģēs pārējie iesaistītie. Izrādīsies, tas ir daudz vienkāršāk un nesāpīgāk. Lielie palīgi šī jautājuma risināšanā, būs tava neatlaidība un atvērtība.

Horoskops vēzim

Šodien sildīsies sapņainības un pozitīvo enerģiju saulītē. Vispār jau vari uzsākt jebko, ko sirds vēlas, un viss pa smuko izdosies. Personīgās attiecībās gaisā viegli virmos romantikas un kaisles rudens ugunskuru aromāts.

Horoskops lauvai

Ja šodien vēlēsies iepriecināt sevi, ļaujies savām idejām par laika pavadīšanas iespējām. Lai visu paspētu un nesapītos iespēju variantos, vadies pēc savu galveno vēlmju kartes.

Horoskops jaunavai

Tavas domas un jūtas būs pārņemtas ar gaidāmo kultūras vai radošās izklaides notikumu. Tevi sagaida patīkams romantisks vakars ļoti simpātiska cilvēka sabiedrībā. Nesabojā to ar pārāk lielu alkohola devu.

Horoskops svariem

Būsi nedaudz nerātni noskaņots – var gribēties kādu flirtu, kādu romantisku pārsteigumu. Pretējais dzimums uz tevi atstās magnētisku iespaidu un tu iekritīsi šajos valgos kā zeltaino rudens lapu birumā.

Horoskops skorpionam

Jaunās intereses un aizraušanās var atstāt nozīmīgu nospiedumu tavā turpmākajā dzīvē. Šodien par to vēl nedomāsi, bet gan ļausies vienas otras neprātīgas iegribas apmierināšanai.

Horoskops strēlniekam

Vari krietni patērēt savus pēdējā laika uzkrājumus. Ja sākumā tā liksies kā nevainīga izprieca ar vēlmi iegādāties kaut ko baudai un skaistumam, tad jau drīz vari attapties ar negatīvu konta bilanci un desmit bada dienām līdz algai.

Horoskops mežāzim

Nekritizē tuvinieku domas un uzskatus. Šodien visu un visus laid gar ausīm vienā mierā. Jo liberālāki būs tavi uzskati un demokrātiskāka uzvedība, jo priecīgāka diena.

Horoskops ūdensvīram

Šodien centīsies atgūt zaudēto garīgo meklējumu, mākslas un kultūras jomās. Noskaņojumu neaptumšos pat rudenīgās sadzīves ķibeles, kas saistītas ar lielo dārzu gatavošanu ziemas sezonai.

Horoskops zivīm

Šodien labprāt meklēsi aizmiršanos no ikdienas un attiecību slogiem. Neatsakies piedalīties ballītēs un saiešanās, īpaši, ja tevi nesaista nopietnas partnerattiecības. Vienīgi necenties aizmirsties vai brūvēt dūšu apreibinošu substanču ietekmē.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Konfekte kabatā

Iesūtīja Ligita Zvirbule

Strādājot bērnu aprūpes centrā, bērnu namā, skolā ar vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, bēdu esmu redzējusi daudz. Šo darbiņu veltu pagājušā gada eņģeļu vēstnesei no ”Eņģeļi pār Latviju” Enijai!

Svētā Pētera baznīcas gailis nenogurdams ik dienu ar savu aso acu skatienu vēroja cilvēku dzīves neapsīkstošo ritumu. Pa dienām Pēterbaznīcas gailis mēdza šad tad pasnaust, bet vakara krāsu spēles gan piesaistīja viņa uzmanību. Tā laiku pa laikam viņš ievēroja pa Vecrīgas šaurajām ieliņām klīstam kādu dīvainu pāri.

Pa priekšu cēli soļoja melnā šineļa piegriezuma mētelī ģērbies kalsns vīrs ar melnu flīsa platmali galvā. Īpaši neatpaliekot, viņa pēdās salīkusi tipināja kāda sieviņa, pelēkā lietusmēteļa malas vilkās pa bruģi. No ielu laternām krītošās gaismas meta uz abiem gājējiem ērmīgas ēnas. Tie bija Izmisums un Bēda. Cilvēki, abus dīvaiņus satiekot, nodūra acu skatus bruģī un labprāt tiem meta līkumu.

Pēterbaznīcas gailim par abiem ceļotājiem jau bija stāstījusi Pelēkā migla un draiskuļi mazie mākonīši, kuri labprāt piesēdās uz gaiļa zelta muguras.

Šo dīvaino pāri negaidīja ciemos neviens. Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Latgalē visi viņus redzēja labāk ejam nekā nākam. Sētas suņi uz tiem rēja, kastaņi un āboli tiem krita uz galvas, kājas slīdēja uz slapjajām lapām. Vecrīgas bruģis arī tos klupināja. Draugu tiem nebija. Mājās, kur tie bija iekļuvuši pa atslēgas caurumu vai durvju šķirbu, vakaros logos dega sveces, cilvēki salīkuši, rokas salikuši, skaitīja lūgšanas caur sveces liesmiņu pret debesīm.

Mazā, eņģelim līdzīgā meitene Enija, kurai tikko kā atklāja cukura diabētu, arī vērās pa logu, matu sprodziņām krītot gar seju. Bērnam nepierasti nopietnais acu skatiens arī vērās debesu plašumos, kā ko jautājot.

Enija bija dzirdējusi, ka katram cilvēkam esot savs sargeņģelis. Dzīves vējos apbružātās tantes, kas ciemojās pie vecmāmiņas, tā bieži teica. Un sargeņģeli varot sadzirdēt. Dažreiz cilvēkiem kāds liek apstāties pie dzelzceļa, dažreiz kādam liekas, ka ausīs zvana, vēl kādam grūtā brīdī tas parādoties, bet cilvēki par to nerunājot.

Ciemos atnākušās kundzītes mēdza Eniju cienāt ar konfektēm, tad kārtējais kārums iegūla adītās jaciņas kabatā.
Kluss klauvējiens pie loga, Enija aši pārslīd istabai. Rīta krēsliņā pie vēsās loga rūts piespiedies mazs deguntiņš, divas spožas acu pogas veras vecās ābeles virzienā, kur vectēvs iekāris putnu barotavu.
Aši paķērusi jaciņu no krēsla atzveltnes, uzvilkusi kājās siltās čības Enija klusi, klusītiņām, nevienu nepamodinot, lavās pagalmā. Piegājusi pie putnu barotavas, no jakas kabatas mazā rociņa izvelk konfekti, novieto to putnu barotavas stūrītī: – Tas manam Sargeņģelim!

Izmisums un Bēda joprojām apceļo Latviju. Pat Pēterbaznīcas gailim, jūtot līdzi cilvēku ciešanām, ieplaisā viņa zelta sirds. Debess malā parādoties pirmajiem saules stariem, gailis dzied – dzied tā, ka Debesu vārti atveras, un pa tiem pār Latviju eņģeļi slīd. Krītošās zvaigznes rāda eņģeļiem ceļu – ceļu pie cietējiem.
Pirmie modušies gājēji un puspamodušies tramvaji no debesīm krītošās baltās mežģīņu pūkas nodēvē par pirmo sniegu. Tik Izmisuma un Bēdas piemeklētie to sauc par Eņģeļu pieskārienu zemei.