Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Pirmdiena, 21. augusts

Rudīte, Everts

Horoskops aunam

Kāds fantastisks pasākums tavā virsvadībā var aizkavēties dēļ citu cilvēku vienaldzības vai spītības. Tev jāatrod pareizās pogas, uz kurām uzspiest, lai pārliecinātu kolēģus vai draugus neboikotēt notiekošo.

Horoskops vērsim

Šodien tevi var nomākt kādi materiālas vai finansiālas dabas ierobežojumi, no kuriem nevarēsi izbēgt un nāksies sakārtot šos jautājumus saskaņā ar prasīto vai likumīgo.

Horoskops dvīņiem

Neesi pārāk bargs un nosodošs un saņemsi cilvēku lielo paldies. Ja neilgojies pēc kāda pateicības, tad vismaz apzinies, ka nodomus šobrīd vienatnē neizdosies realizēt un tā vai citādi nāksies meklēt kādu kompanjonu.

Horoskops vēzim

Šodien vari iedzīvoties jaunos pienākumos – gan profesionālos, gan personīgos. Nekurni, jo tas ir vieglākais un patīkamākais ceļš uz personīgo vai profesionālo atzinību un arī paaugstinājumu amatā.

Horoskops lauvai

Aktivitāti un patīkamo šodien izdosies savienot. Itin labi izdosies plāni vai projekti, ja tie ir saistīti ar sportu, tūrismu un tirdzniecību. Ja neko tādu neesi iecerējis, dodies uz randiņu vai uzņem viesus.

Horoskops jaunavai

Patīkamas pārmaiņas ir sasniegušās arī tavu ģimenes ligzdiņu. Attiecības ar dzīvesbiedru vai vecākiem kļūs patiesākas un sirsnīgākas. Atļaujies pajokot gan par savām gan mājinieku ķibelēm.

Horoskops svariem

Šodien nav tā piemērotākā diena, lai nodotos garām apcerēm vai kalkulācijām par kādu risināmu jautājumu. Enerģētiska rīcība nodrošinās iespēju uzsākt kādu ilgtermiņa biznesa sadarbību.

Horoskops skorpionam

Šodien esi pieejams un demokrātisks, nav īstais laiks dižoties ar savu autoritāti. Strādājot pie kāda nopietna uzdevuma saplāno savas darbības un tikai tad sāc deleģēt pienākumus citiem.

Horoskops strēlniekam

Tavs šīs dienas uzdevums vai plāns tiešām piedzīvos skaistu sākumu un labu ceļavēju. Vienu otru šķērsli gan nāksies pārvarēt, bet spēsi to izdarīt ātri un dosies tālāk, atpakaļ neskatoties.

Horoskops mežāzim

Ja nevēlies pārāk zīmēties kādā pasākumā vai ar darbu saistītā saietā, paliec ēnā, bet saglabā visu redzošas un dzirdošas acis un ausis. Savus nodomus un vēlmes realizēsi ar citu cilvēku rokām.

Horoskops ūdensvīram

Profesionālās un personīgās attiecības netiks dibinātas lēnīgās un izjustās sarunās, bet gan košās un neaizmirstamās tikšanās etīdēs. Nemierīgā enerģētika tevi patīkami satrauks.

Horoskops zivīm

Jo spēcīgāka būs tava vēlme kaut ko izdarīt vai novest līdz galam, jo sāpīgāk uztversi visus šķēršļus un ierobežojumus, kuri stāsies tavā ceļā. Padomā kā apmānīt savu lielo degsmi.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Eņģelis un meitene

Iesūtīja Skaidrīte Stēreste 

Reiz kādā vakarā, kad bija jau satumsis, Dievs sēdēja un domāja, ka pienācis laiks vakara pastaigai pa pasauli. Kā jau katru vakaru, viņš izvēlējās vienu valsti, kuru sen nebija apciemojis. Dievs nolaidās šai valstī un, kā ierasts, gāja uz to vietu, kur sajuta visstiprākās lūgšanas. Viņš nekad neizvēlējās konkrētu cilvēku, jo viņa priekšā visi bija vienādi. Tā nu viņš klusiem solīšiem devās pa ielu, kuru klāja pēdējās rudens lapas, tās klusām čurkstēja zem viņa soļiem, blakām dega laterna, kas tik tikko spēja dot gaismu šajā tumsā.

Pēkšņi Dievs izdzirdēja tik stipras lūgšanas, ka nespēja tās neievērot. Tās skanēja kā veca, sirma kunga lūgšanas pēc miera. Bet, piegājis pie mājas loga, Dievs bija ļoti pārsteigts. Izrādījās, ka uz gultas malas sēž maza meitene, ķemmējot savas lelles matus, un klusi pie sevis prasa: – Mīļais Dievs, kāpēc tik daudz cilvēku cieš un tu viņiem nepalīdzi?

Dievs samulsa no šīs lūgšanas – parasti cilvēki lūdza sev, bet šī mazā meitene lūdza par citiem. Neko nepateicis, viņš devās atpakaļ uz debesīm un nosūtīja pie šīs meitenes eņģeli, lai parāda viņai atbildi.

Eņģelis uz zemes nolaidās ar pirmo puteni, viņš bija tik balts kā pirmais sniegs, mirguļoja kā sniegpārsliņa un bija tik laimīgs par sniegu, ka savērpa puteni tik lielu, ka neviens tam cauri neredzēja. Eņģelis bija tik priecīgs, ka aizmirsa par mazo meiteni, kas sēdēja pie loga un lūkojās visapkārt, gaidīdama brīnumu. Viņš spēlējās ar bērniem, bet pie mazās meitenes devās tikai vakarā, kad bija jau piekusis. Nenojaušot, cik vēls, viņš piesteidzās pie loga, bet mazā meitene jau saldi gulēja, sasegusies segās.

No rīta, kad pirmie saules stari parādījās un mirguļoja sniegā, vēstot, ka klāt Ziemassvētki, meitene izlēca no gultas un devās brokastīs. Viņas māmiņa jau bija cēlusi galdā pirmos pīrāgus, kuru smaržu varēja just pat otrā pilsētas malā. Tie bija tik brūni un sulīgi, ka meitene pat nepamanīja, kā pusi apēdusi. Pasmaidīja un atvainojās par to, ka visu gandrīz notiesājusi, viņa izsteidzās ārā un aizcirta durvis ar tādu būkšķi, ka pamodināja turpat guļošo eņģeli. Lēnām piecēlies un klusītēm neizdvesis ne skaņu, viņš pielidoja mazajai meitenei pie muguras un pasveicināja. Viņa lēnām pagriezās, satraukusies ietrīcējās un ar lielām, izbrīnītām acīm vēroja pretī stāvošo eņģeli.

– Tik skaists, – viņa nodomāja, – pat sniegs izskatās pelēks viņa priekšā.

Eņģelis sāka smieties par meitenes izbrīnu, viņa smiekli skanēja kā zvaniņš. Viņš nenoturējās un pacēla meiteni, abi ieleca kupenā, un tad sākās sniega kauja. Meitene bija tik priecīga, ka neapjauta, ka viņas priekšā ir īsts brīnums.
Tikai tad, kad ārā sāka satumst, abi saprata, ka spēlējušies visu dienu, un meitene teica:

– Eņģeli, piedod, bet man jāsteidzas mājup, jo jau paliek tumšs.

– Bet vai tu negribi redzēt atbildi uz savu lūgšanu? – eņģelis pajautāja.

– Vai tad tai ir atbilde? – viņa vaicāja.

– Nāc, es tev parādīšu, – eņģelis pasmaidīja, uzcēla meiteni sev uz muguras un pacēlās spārnos.

Abi lidoja pāri pilsētai. Lejup paskatoties, visapkārt varēja redzēt mazas gaismiņas atspīdam no māju logiem, ielās izkārtas mirgojošas virtenes un cilvēkus, kas steidzās mājup. Meitene pat nepamanīja, ka laižas lejup. Drīz viņa attapās uz zemes. Eņģelis pasniedza viņai roku un devās pie kādas ēkas, kur cilvēkiem dalīja zupu un pasniedz dāvanas.

– Ko tu tur redzi? – eņģelis prasīja.

– Cilvēkiem sniedz zupu un dāvanas, vai tā ir atbilde uz manu jautājumu?

– Jā, tu to vēl neredzi, bet drīz noteikti atradīsi savu atbildi.

Meitene neziņā, uzsēdusies uz eņģeļa muguras, lidoja uz nākamo vietu. Tik ļoti nogrimusi savās domās, viņa pat nepamanīja, ka ir jau nolaidusies pie kādas vecas ēkas, kas no ārpuses izskatījās biedējoši.
Abi divi, piegājuši pie loga, ieraudzīja, kā bērni izsaiņo dāvanas, bet otrā logā – to, kā divi cilvēki paraksta papīrus. Nesaprotot, kas notiek, viņa prasīja:

– Kas šī ir par vietu?

– Bērnu nams, – eņģelis atbildēja.

– Un te ir atbilde uz manu jautājumu?

– Jā un nē, – eņģelis nopūtās, – redzi, cilvēki dāvāja prieku šiem bērniem, ziedojot dāvanas, un palīdzēja viņiem justies laimīgiem, bet otrā istabā cilvēki tagad paraksta dokumentus, lai dotu kādam bērnam mājas.

– Tad šie cilvēki ir eņģeļi, tāpat kā tu, – meitene noteica.

– Jā, viņi ir eņģeļi, visi cilvēki ir tādi, tāpēc jau jūs esat šeit, lai palīdzētu cits citam. Kad Dievs radīja cilvēkus, viņš zināja, ka nevarēs palīdzēt visiem, tāpēc katra cilvēka sirdī ielika daļiņu no eņģeļa. Bet jums katram pašam tā daļiņa sevī ir jāatrod. Ne vienmēr viss ir tik melns, kā redzi, ir arī labais, to nekad nedrīkst aizmirst, tas jāvairo ik dienu.

– Pasakaini, cik maz vajag, lai vairotu prieku, paldies tev par to, ko man parādīji, es to nekad neaizmirsīšu! – meitene noteica.

– Vēlāk tas tev šķitīs kā izsapņots sapnis, – eņģelis klusi noteica un notupās uz ceļiem, lai varētu apskaut mazo meiteni.

Abi cieši apskāvās, un bija laiks pēdējam lidojumam. Pēc tam meitene nokāpa no eņģeļa muguras, aizgriezās, lai notīrītu sniegu no mēteļa, bet, kad viņa pagriezās atpakaļ, bija sacēlies putenis un eņģelis bija izgaisis. Viņa paskatījās naksnīgajās debesīs, pasmaidīja un beidzot jutās laimīga.