Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Ceturtdiena, 17. augusts

Vineta, Oļegs

Horoskops aunam

Šodien vari ļoti daudz pasākt savas dzīves uzlabošanai, vari sākt krāt naudu un mantu jaunajai dzīves nodaļai. Vēl labāk ir pārmeklēt vecās naudas glabātuves un slēptuves – var kas vērtīgs atrasties.

Horoskops vērsim

Jaunus plānus nekal, bet pieskaņojies mainīgajiem apstākļiem. Turi acis platas un ausis tīras, tad uzzināsi daudz kuriozu jaunumu. Cilvēku attieksme un nodomi attiecībā uz tevi var strauji mainīties.

Horoskops dvīņiem

Šodien aizmirsti par naudas aizdošanu. Ja sola pasakainus procentus vai lej gaužas asaras - arī nedod. Tā saglabāsi draugus un nepazaudēsi naudu. Pašam arī nevajadzētu tērēties, bet atlikt kādai labvēlīgākai dienai.

Horoskops vēzim

Lai gan tev vajadzētu risināt paša problēmas, nevarēsi ignorēt savu ietekmīgo partneru lūgumu pēc palīdzības. Līdzīga izpratne par prioritātēm šodien nav iespējama, tāpēc kurnēšana un burkšķēšana būs abpusēja.

Horoskops lauvai

Dzims ģeniāli plāni par to kā likt lietā savus sakarus, zināšanas un informāciju. Būsi tā aizrāvies, ka vari ignorēt dažus no saviem tiešajiem pienākumiem. Eksperimenti ar jaunajām modes tendencēm var sagādāt zināmu vilšanos.

Horoskops jaunavai

Palēnām sāc domāt, kā sagatavoties skolas laika sākumam. Pagaidām, pragmatiski vēl nav skaidras prioritātes, bet intuitīvā līmenī – ir. Tavs entuziasms par kādu romantisku sakaru var nedaudz noplakt.

Horoskops svariem

Pienākumu sajūta liks atteikties no savām personīgajām interesēm. Neaizraujies ar pārlieku ambicioziem plāniem, jo īpaši, nevienam par tiem nestāsti kā arī akli neuzticies vadības paziņojumiem.

Horoskops skorpionam

Šodien vari uzdurties kādai jaunai un slepenai informācijai. Šāds pārsteigums nāks tev par labu. Jaunās pazīšanās nebūs pārāk daudzsološas, tāpēc nerunā lieku.

Horoskops strēlniekam

Šodien var izrādīties, ka tavas materiālās situācijas nianses kļūs nozīmīgākas par visu dzīves stratēģiju. Realitāte pārbaudīs tava ideālisma dzīvotspēju. Tomēr apzinies, ka nekas nav akmenī iekalts.

Horoskops mežāzim

Cēlas apņemšanās var tikt iznīcinātas neprognozējamu mirkļa iegribu vārdā. Šodien nedrīksti kļūt sīkumains. Piepūlies, lai atrastu kopīgu valodu ar tuvākajiem.

Horoskops ūdensvīram

Uz brīdi atrausies no globāliem plāniem un uzdevumiem un pievērsīsies ļoti ikdienišķām lietām. Pa vidu var nākties satrūkties vai kā citādi nobīties, ja tavas elektriķa prasmes nebūs tajā augstākajā līmenī. Ar mierīgu prātu, septiņreiz mērot un vienreiz griežot, tā lieta aizies.

Horoskops zivīm

Iepērkoties, slēdzot darījumus un vienkārši ar kādu vienojoties par darījumu, esi gatavs neplānotajam – papildus izdevumiem. Izpriecas arī var likt vilties un nesagādās iecerēto apmierinājumu.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Eņģelis

Iesūtīja Edgars un Evita 

Bija 24. decembra agrs rīts. Man gribējās visu dienu pavadīt zem siltas segas pie kamīna. Sadzirdēju vecmāmiņas balsi. Viņa sauca mani uz brokastīm. Pēc brokastīm apģērbos un izgāju ārā. Pie kāpnēm mani sagaidīja kaķis Mincis. Es viņu pabaroju ar kaķu barību. Pēc neilga laika mēs ar Minci pamanījām vectētiņu, kurš ar lāpstu vāca sniegu, kas uzsnidzis naktī. Es pajautāju: – Ko tu dari?

Vectēvs atbildēja ar smaidu: – Es tīru ceļu, lai šonakt pie mums ar ragavām varētu atbraukt Santaklauss.

Vectētiņš piedāvāja man paņemt ragavas un pavizināt Minci. Šķūnī atradu ragavas un izvilku tās sniegā. Mincis bija netālu, es paņēmu viņu klēpī, iesēdināju ragaviņās un sāku vizināt. Kaķis ar lielu prieku sēdēja ragaviņās un murrāja. Devos uz augļu dārzu un pēc brīža ieraudzīju, ka pie ābelītes kāds kustas, izrādījās, ābeles mizu ēd zaķis. Mincis šņāca, kļuva dusmīgs un sāka skriet pakaļ zaķim, bet tas ātri vien bija tālu prom.

Pēc neilga laika es jau biju mājās un dzēru karstu tēju, Mincis gulēja uz silta cepļa. Šodien taču ir Ziemassvētku vakars, vakarā mēs ar vecākiem un vecvecākiem brauksim uz dievkalpojumu baznīcā. Tas taču būs īpašais dievkalpojums, un no rīta zem eglītes būs dāvanas no Santaklausa.

Bet… vēl mājās nebija eglītes. Vectēvs to solīja atnest no meža pusdienlaikā, cerams, līdz braucienam uz baznīcu eglīte būs krāšņa un rotāta. Lēni laiks gāja uz priekšu… Kad eglīte jau mirdzēja lielajā istabā, visi posās uz baznīcu… Es ģērbos siltāk, un mēs braucām. Mācītājs stāstīja par Ziemassvētku eņģeļiem – mēs viņus redzam Ziemassvētku eglītēs, skatlogos, vitrāžās, baznīcās, lielveikalos, būdiņās un pilīs kopš neatminamiem laikiem. Cilvēki bez eņģeļiem nevar dzīvot, tāpat kā eņģeļi – bez cilvēkiem. No šā brīža visas manas domas bija tikai par eņģeļiem.

Laiks skrēja uz priekšu. Pat nepamanīju, ka Ziemassvētku vakars beidzies un laiks iet gulēt. Bet miegs vēl nenāca. Es vārtījos no viena sāna uz otru un visu laiku domāju par eņģeļiem. Pēkšņi istabā iemirdzējās gaisma. Es pamanīju, ka kāds apsēdies uz manas gultas un maigi noglāsta matus.

– Kas tu tāds esi? – bailīgi pajautāju svešiniekam.

– Nebaidies no manis, lūdzu, Evita! Es esmu tavs eņģelis.

– Bet spārni tev ir? – caur bailēm pajautāju.

– Protams, ir, – atbildēja eņģelis. – Vai gribi, mēs kopā mazliet palidosim?

– Protams, ar lielu prieku! – atbildēju. Tad iedomājos, kas būs, ja vecāki pamanīs, ka manis nav gultā.

– Nebaidies! – attrauca eņģelis. – Mēs drīz atgriezīsimies.

Eņģelis paņēma mani aiz rociņas, un mēs izgājām no mājas. Debesīs spoži spīdēja zvaigznes, es pat aizvēru acis. Eņģelis novicināja spārnus, un mēs sākām lidot.

– Es lidoju kā putns! – iekliedzos.

Lejā redzēju dīķi, pļavu, ābeļdārzu, kur zaķis grauž ābeles mizu un Santaklauss brauc ar dāvanu maisu. Eņģelis nolaidās augstā kalnā. Mēs sēdējām klusēdami un skatījāmies uz zvaigznēm. Pēkšņi iedomājos, cik labi būtu, ja kopā ar mani būtu kaķis Mincis, suns Boņuks un arī zaķis, kurš grauž mizu. Eņģelis noglāstīja mani un pamāja ar galvu. Kam, ja ne eņģeļiem zināt, ko mēs vēlamies. Pēkšņi es ieraudzīju, ka pa debesīm lido Mincis, Boņuks un zaķis. Šajā brīdī actiņas man sāka aizvērties.

– Es laikam redzu to dīvainā sapnī, – iedomājos.

No rīta mani pamodināja Mincis. Viņš saldi murrāja netālu no sejas. Piecēlos un pastāstīju vecākiem, kas ar mani noticis šonakt. Taču pēc vecāku sejas izteiksmes es sapratu, ka laikam fantazēju. Atgriezos savā siltajā gultiņā un gandrīz sāku raudāt, bet šajā brīdī man degunā iedūrās kas ass. Tā bija spalva no eņģeļa spārniem. Paņēmu spalvu rokās, apskatīju un netālu no sevis ieraudzīju eņģeli, kurš man uzsmaidīja.

Garastāvoklis uzreiz uzlabojās, un es atcerējos, ka sapnī redzēju arī Santaklausu, tāpēc ātri skrēju pie eglītes pēc dāvanām. Vienā mirklī biju pie eglītes, kur kaķis Mincis jau gulēja un ar vienu aci skatījās uz eņģeli, kas karājās kuplā eglītes zarā.

Tagad es zinu, ka mans eņģelis vienmēr ir klāt. Pat ja es viņu neredzu, es viņu jūtu. Es uzskatu, ka katrai meitenei un katram zēnam ir savs eņģelis. Kad atnāk nakts, viņš klusītēm čukst pasaciņas un rāda skaistus sapnīšus. Jums arī viņš ir! Ja būsiet atvērti brīnumam, jūs viņu, tāpat kā es, redzēsiet!