Komentāri

Glābšanas darbu laikā Zolitūdes Maksimā dzīvību zaudēja 3 ugunsdzēsēji, kuru tuvinieki nu vērsušies tiesā, vēloties piedzīt kompensācijas kopumā 1,5 miljonu eiro apmērā.

Rīgas rajona tiesā šodien tika skatīta Viļņa Šteinīša vecāku prasība, kas celta gan pret valsti, gan privātkompānijām, kas bija saistītas ar sabrukušo lielveikalu. To vidū ir gan Maxima, gan arhitektu birojs Kubs, būvnieki Re&Re, kā arī ēkas pasūtītājs Homburg Zolitūde. Tāpēc advokātu tiesas zālē bija tik daudz, ka visiem teju nepietika vietas.

Tomēr jau paša sēdes sākumā prasības pieteicēji lūdza lietas skatīšanu atlikt, jo noslēgusies Zolitūdes traģēdijas krimināllietas pirmstiesas izmeklēšana, kuras materiālos var būt informācija, kas var palīdzēt uzturēt viņu civilprasību.

Tā kā iebildumu pret lietas atlikšanu nevienam nebija, tika pieņemts lēmums to tālāk skatīt 7. oktobrī. Tāpat tika pieņemts lēmums šo lietu skatīt kopā ar otru identisku glābēju tuvinieku prasību, kas arīdzan nodota tiesneses Ingas Lipskas pārziņā. Bojāgājušā ugunsdzēsēja Viļņa Šteinīša vecākiem šodienas sēde bija ļoti smags pārdzīvojums. ”Atsakos runāt, dzīve ir sagrauta,” tā notikušo spēj komentēt Viļņa Šteinīša vecāki.

Cīņa par morālās kompensācijas piedziņu gan nebūs viegla, jo neviena no pusēm, pret ko vērsušies prasītāji, savu vainu neatzīst un gatavi sevi aizstāvēt.

Jāpiebilst, ka bojāgājušo ugunsdzēsēju tuviniekiem valsts jau izmaksājusi 100 000 eiro kompensāciju, tie saņēmuši arī ziedotāju palīdzību.
Tikmēr ar prasībām par morālā kaitējuma piedziņu Maxima traģēdijā cietušie un upuru tuvinieki vērsušies vairākās Latvijas tiesās par kopējo summu vairāk nekā 300 miljonu eiro apmērā. Atgādinām, ka zem sabrukušā lielveikala drupām dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl