Zog luksusa automašīnu lukturus

0 Komentāru
Zog luksusa automašīnu lukturus
()

Pēdējo mēnešu laikā pieaug tendence zagt luksusa automašīnu lukturus,  informēja If Apdrošināšanas komunikāciju vadītāja Daiga Bluķe.

Trīs mēnešu laikā If Apdrošināšanā pieteikti pieci KASKO gadījumi, kad automašīnām Porsche Cayenne nozagti lukturi. Vidējā atlīdzība par Porsche Cayenne lukturu nomaiņu ir 2900 eiro.

Divos gadījumos no iepriekšminētajām zādzībām ar nelielu laika distanci Rīgā apzagts viens un tas pats auto. Automašīnai nodarīto zaudējumu kopējā summa ir gandrīz 9000 eiro, kurā ietilpst gan jaunu ksenona lukturu iegāde, gan zādzību laikā sabojātās virsbūves remonts.

If Apdrošināšanas Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis:
Auto lukturi pēdējo mēnešu laikā ir tā luksusa auto detaļu kategorija, kuras zagļi iemācījušies nozagt, netērējot daudz laika, un nereti auto apzog arī vietās, kurās tiek veikta videonovērošana. Tāpēc luksusa auto īpašniekiem iesakām apsvērt arī lukturu marķēšanu un rūpīgi izvērtēt vietas, kurās auto tiek atstāts.

Valainis uzsver, ka Porsche Cayenne nav vienīgie auto, kuriem zog lukturus. Statistika liecina, ka zagļi iecienījuši arī Volkswagen Touareg auto lukturus, kuru nomaiņa vidēji izmaksā 3000 eiro.

If Apdrošināšanas dati liecina, ka no auto detaļām tiek zagtas arī dekoratīvās uzlikas un atpakaļgaitas sensori.

0 Komentāru