Ziemassvētku brīvdienās ugunsgrēkos cieta seši cilvēki

Pievienot komentāru
Ziemassvētku brīvdienās ugunsgrēkos cieta seši cilvēki
EPA/LETA

Aizvadītajās Ziemassvētku brīvdienās, laika posmā no 24. decembra līdz 28. decembrim, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 150 izsaukumus, no kuriem 79 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 56 uz glābšanas darbiem, savukārt 15 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cieta seši cilvēki, portālu Skaties.lv informē VUGD pārstāvji.

Ziemassvētku vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Kalnciema pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamai mājai ar atklātu liesmu deg jumts un istaba. Ugunsdzēsēji glābēji no ugunsgrēka izglāba divus apmēram 61 un 67 gadus vecus vīriešus.

Tāpat 24. decembrī tika saņemts izsaukums uz Mirdzas Ķempes ielu Liepājā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsgrēkā cieta apmēram 56 gadus veca sieviete, kura saindējās ar degšanas produktiem, bet no neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu palīdzības atteicās.

Savukārt naktī uz piektdienu plkst. 00.05 tika saņemts izsaukums uz Jūrmalas gatvi Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies sabiedriskā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu angāra tipa ēka, kurā atradās autoserviss, mēbeļu veikals un ražošanas telpas, un tai blakus stāvoša automašīna. Kopējā degšanas platība bija 1100m2.
Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no degošās ēkas izvilkt divas vieglās automašīnas, vairākus datorus, mūzikas centru un metināšanas aparātu. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts pēc piecpadsmit stundu darba.

Piektdien plkst. 3.16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur daudzdzīvokļu mājai dega durvis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklim dega durvis 2m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām evakuēja piecus un izglāba astoņus cilvēkus, no kuriem trīs cieta ugunsgrēkā.

Plkst. 19.14 tika saņemts izsaukums uz Engures novada Lapmežciema pagastu, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamās mājās dzīvoklī deg sadzīves mantas 3m2 platībā. No degošā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba apmēram 65 gadus vecu vīrieti, kurš no neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu apskates atteicās. Stiprā piedūmojuma dēļ, ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja divas sievietes.

Savukārt, naktī uz svētdienu plkst. 1.16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Klāva Ukstiņa ielu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg dīvāns 0,5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās mājas iedzīvotāji no sadūmotā dzīvokļa izveda apmēram 74 gadus vecu vīrieti, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. No piedūmotās ēkas saviem spēkiem evakuējās četri cilvēki, bet ugunsdzēsēji glābēji evakuēja trīs.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji saņēma trīs izsaukumus saistībā ar bez uzraudzības atstātu sveču izraisītiem ugunsgrēkiem. Piektdien Aizkraukles ielā Rīgā trīsstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī 0,5m2 platībā bija dedzis adventa vainags, kuru iedzīvotājiem izdevās apdzēst pašu spēkiem.
Svētdien plkst. 7.29 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Mātera ielu Jelgavā kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī 0,1m2 platībā bija aizdedzies galds no apgāzušās sveces. Arī šis ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās, bet ugunsgrēks bija radījis spēcīgu piedūmojumu – ugunsdzēsēji glābēji izglāba apmēram 70 gadus vecu sievieti, kura no hospitalizācijas atteicās.
Savukārt svētdien plkst. 12.01 tika saņemts izsaukums uz Muldavas ielu Dobelē, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega adventa vainags un skapis 2m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 80 gadus veca sieviete, kura saindējās ar degšanas produktiem un tika hospitalizēta. Plkst. 12.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savu drošību un sveces Adventa vainagos un Ziemassvētku eglītēs ne uz mirkli neatstāt bez uzraudzības vai arī sveces nededzināt vispār!