Zemgales reģionā reidu laikā policisti pārbauda 74 tirdzniecības vietas

0 Komentāru
Zemgales reģionā reidu laikā policisti pārbauda 74 tirdzniecības vietas
.flickr.com/photos/fixersuk/

Pagājušajā nedēļā Zemgales reģiona policijas darbinieki veikuši vairākus reidus Zemgales reģionā, lai pārbaudītu, vai nepilngadīgām personām tirdzniecības vietās netiek pārdots alkohols un cigaretes. Kontrolpirkumu laikā septiņās tirdzniecības vietās konstatēta alkohola un cigarešu tirdzniecība nepilngadīgām personām, informē likumsargi.

Zemgales reģionā pārbaudītas 74 tirdzniecības vietas, tajā skaitā Tukumā – 34, Aizkrauklē – 22, Jēkabpilī  – 6, Jelgavā –  5, Bauskā – 5, Dobelē – 2.

 

Veicot kontrolpirkumus tirdzniecības vietās, trīs pārkāpumi tika konstatēti Aizkrauklē, divi Tukumā, viens pārkāpums Jelgavā un Bauskā, savukārt Dobelē un Jēkabpilī pārkāpumi netika konstatēti.

Latvijas Administratīvais pārkāpumu kodekss nosaka, ka par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 300 piecdesmit eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro.

Ja pārkāpums izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas uzliek naudas sodu pārdevējam no 350 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 2900 līdz 7100 eiro.

0 Komentāru