Zasulaukā izvarota 13 gadu veca meitenīte; iespējams, atkal uzdarbojies Imantas pedofils

0 Komentāru
Zasulaukā izvarota 13 gadu veca meitenīte; iespējams, atkal uzdarbojies Imantas pedofils
FOTO: LETA

Vakar pēcpusdienā Rīgā, Zasulauka rajonā, seksuāli izmantota 13 gadu veca meitene, šodien preses konferencē paziņoja Valsts policija. Policijā saistībā ar notikušo vērsās cietušās meitenes māte.

Viena no galvenajām policijas izvirzītajām versijām ir, ka noziegumu varētu būt izdarījis tā dēvētais Imantas pedofils.

Lai arī policija jau iepriekš bija izstrādājusi tā dēvētā Imantas pedofila fotorobotu, tas tomēr balstījās uz cietušo meiteņu sniegto informāciju. Šajā gadījumā policija ir ieguvusi kāda vīrieša – aculiecinieka – sniegto informāciju, jo noziedznieks ar viņu bija pārmijis pāris vārdu. Jaunais fotorobots tuvākajā laikā tiks izplatīts plašsaziņas līdzekļiem.

Policija informēja, ka savu upuri pedofils iepriekš novērojis. Policija aicina vecākus brīdināt bērnus par iespējamiem draudiem.

Kā ziņots, jaunais vīrietis tiek meklēts par trīs smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm Imantas mikrorajonā, un kopumā uz viņa sirdsapziņas ir četri upuri. Iepriekšējais noziegums bija izdarīts 14. martā ap plkst. 15.00, kad uzbrucējs iegrūda liftā divas mazgadīgas meitenes un veica netiklas darbības.

Visus trīs noziegumus vieno tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad ielās ir daudz cilvēku.

Visi upuri ir astoņus līdz desmit gadus vecas meitenes, un policija domā, ka tik mazas meitenes izvēlētas, lai izvairītos no pretdarbības. Vīrietis runā krievu valodā, bet, kā liecina policijas prakse, nevar izslēgt, ka viņa dzimtā valoda ir cita. Policija neizslēdz iespēju, ka vīrietis pats savulaik bijis dzimumnoziedznieku upuris, jo nereti par šādiem noziedzniekiem kļūst seksuāli izmantotie.

Visi noziegumi pastrādāti Imantā, tostarp Zentenes un Dammes ielā.

Policija iepriekš neizslēdza, ka noziedznieks mēģinājis mainīt izskatu vai pametis Rīgu. Vēlāk policija neizslēdza arī iespēju, ka Imantas pedofils jau varētu būt nonācis ieslodzījumā, taču tas vēl bija jāpierāda.
0 Komentāru