Zagļiem tīk arī pārvietojamās mazmājiņas

Komentāri

Ne jau velti saka, ka zog visu, ko var pārdot. Tieši tāpēc – ja kāds ir gatavs pirkt zagtu tualeti, tad zagļi gan jau ar laiku atradīsies. Izrādās, ka mazmājiņu zādzības nav nekāds retums.

Vakar kādā būvlaukumā Ozolnieku novadā netālu no Jelgavas bija manāma liela rosība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbraukušie policisti pētīja apkārtni, aptaujāja tuvāko māju iedzīvotājus, lai noskaidrotu, vai viņi kaut ko zina par visai savdabīgu zādzību.

Paši teritorijā sastaptie strādnieki šodien vien rausta plecus un saka, – par zagšanu neko nezinot, bet nevienas tualetes teritorijā patlaban tiešām vairs neesot.

Jūs jautāsit – kam vajadzētu zagt tā saucamo biotualeti? Izrādās, ka šādas zādzības nav nekāds retums. Tualetes ir dārgas. Šī konkrētā Toitoi tualete maksājusi apmēram 700 eiro.

Zaudējumi tagad būs jāsedz tam, kas to iznomājis. Proti, pašam būvdarbu veicējam.

Pagājušajā gadā nezināmā virzienā aizceļojušas astoņas uzņēmuma Toitoi iznomātās biotualetes. Kuras īpašnieki noteikti ātri vien atpazītu, ja vien kaut kur pamanītu.

Tualetes zog, visticamāk, vieglas naudas tīkotāji, lai tās vēlāk nevis lietotu paši, bet gan krietni lētāk pārdotu. Kas lēti pircis, tam jārēķinās gan ar to, ka mazmājiņu nāksies maskēt vai slēpt.

Jau nākotnē gan tualešu zagļu meklēšana būs krietni vieglāka – mazmājiņas ir plānots aprīkot ar GPS raidītājiem.

Daudzviet ārzemēs jau tās tiek darīts, jo arī tur uzdarbojas šādi zagļi. Kāds savdabīgs gadījums, piemēram, noticis Baltkrievijā.

Tur pirms 10 gadiem kādā lauku sabiedriskā transporta pieturā netālu no Polijas robežas divi vīrieši piebraukuši ar traktoru pie ķīmiskās tualetes, pacēluši to ar vinču un norāvuši no pamatnes, pēc tam aizbēguši ar traktoru, bet tualete karājusies traktora aizmugurē.

Tualetē atradies kāds 45 gadus vecs vīrietis, kurš tur bija iegājis pirms zādzības, gaidot autobusu.

Ieraudzījis, ka viņš karājas vairāk nekā metru virs zemes un traktors traucas uz priekšu ar 40 kilometru ātrumu stundā, vīrietis izlēcis no tualetes, salauzis atslēgas kaulu un guvis citus ievainojumus.

Abi zagļi tika aizturēti un saņēma sodu par valsts īpašuma bojāšanu un zādzību, kā arī cilvēka nolaupīšanu.

Lasi vēl