Zagļi rūpīgi slēpj savas “trofejas” – policijai vairākas stundas nākas pārrakt milzīgu skaidu kalnu

0 Komentāru

Lai atgūtu kādā privātīpašumā nozagtas vērtības, policistiem nācies vairākas stundas ar lāpstām pārrakt milzīgu skaidu kalnu, kurā bija noslēptas svešās mantas.

Novembra vidū, iegriežoties savā īpašumā Plakanciemā, tā saimnieks atklājis, ka viņa prombūtnes laikā nezināmi ļaundari no sētas nozaguši gandrīz 150 metrus ūdensapgādes cauruļu. Tā kā nodarītie zaudējumi bija mērāmi vairākos simtos eiro, cietušais par notikušo ziņojis vietējiem policistiem un šīs lietas izmeklēšana uzticēta Baložu iecirkņa darbiniekiem. Lai arī sākotnēji, tā teikt, visi gali bijuši ūdenī, likumsargiem tomēr izdevies izdibināt, kurp varētu būt aizvestas nozagtās mantas. Ceļš vedis pie zagto mantu uzpircēja.

Kā stāsta kriminālpolicijas priekšnieks, noziedznieki bijuši manāmi pārsteigti brīdī, kad viņus par šo vairākus mēnešus veco lietu uzrunājuši policisti, taču neviens nav steidzies vaļsirdīgi atzīties. Tomēr viņiem nav izdevies ilgi klusēt, jo izmeklētāji ātri vien uzgājuši arī zagtās caurules. Tās bijušas rūpīgi noslēptas zagto mantu uzpircēja mājvietā.

Turpinot izmeklēšanu, noskaidrots, ka abi garnadži svešajā īpašumā paviesojušies nakts aizsegā. Lai aizvestu smagās, aptuveni četrus metrus garās caurules, viņiem pat nācies izmantot busiņu, ar ko svešais īpašums nogādāts pie uzpircēja. Par to, kāda atbildība būs jāuzņemas pircējam, likumsargi vēl lemj, taču abiem garnadžiem pilnīgi noteikti būs jāstājas tiesas priekšā. Šobrīd abi apsūdzēti par zādzību grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Vairāki uzrunātie Plakanciema iedzīvotāji, uzzinot par to, ka šai pusē pieķerti zagļi, neslēpj savu prieku un atzīst, ka nojauš, kuri tad beidzot nonākuši sprukās, taču neko vairāk par pašiem ļaundariem nestāsta. Apkārtnē sirojot zagļi, turklāt ne viens grupējums vien.

Likumsargu busiņu šajā salīdzinoši nomaļajā nostūrī varot redzēt reti, tādēļ vietējiem par savu drošību tomēr jārūpējas pašiem. Vērtības labāk novākt no svešām acīm. Tāpat lieti noderot četrkājainie sargi, jo mājām, kuru pagalmā skraida suņi, zagļi tomēr cenšas iet ar līkumu.

0 Komentāru