Zagļi no muzeja aiznes eksponātus 10 000 eiro vērtībā

0 Komentāru
Zagļi no muzeja aiznes eksponātus 10 000 eiro vērtībā
Ilustratīvs foto: LETA

No muzeja Aknīstē zagļi pamanījušies aiznest eksponātus 10 tūkst. eiro vētībā!

Aknīstes novadpētniecības muzeja vadītāja Olga Vabeļa uz sena patafona raidījuma Degpunktā komandai atskaņo melodiju, ko mēdzot spēlēt arī eskursantiem skolēniem, lai parādītu, kādas bija viņu vecvecāku diskotēkas. Patafons ir viens no tiem muzeja eksponātiem, kas zagļus nav interesējis. Savukārt vitrīna, kur stāvēja sena nauda, ir pilnībā tukša. Citās vitrīnās trūkst rotaslietu, bronzas priekšmetu un senlaiku monētu. Pazuduši pat ieroči un karavīru galvassegas, no telpām “aiznests” arī dators un fotoaparāts. To, ka nelielais muzejs apzagts, tā vadītāja atklājusi svētdienas rītā.

Ko zagļi izdarījuši ar signalizāciju, pagaidām nav īsti skiaidrs, taču tā sabojāta un nav darbojusies. Ārā plosījusies vētra un tuvējo māju iemītnieki gulējuši saldā miegā un saka, ka neko neesot redzējuši.

Visticamāk, ka ļaundari iepriekš labi izpētījuši nelielo muzeju, lai pavisam noteikti zinātu, ko ņemt, bet ko – atstāt. Kopējā nozagto eksponātu vērtība ir aptuveni 10 tūkst. eiro, taču kaitējumu nevarot rēķināt tikai naudas izteiksmē. Daudzi no priekšmetiem ir labu cilvēku dāvinājumi, ar kuriem saistās īpaši stāsti. Olga pieļauj – muzeja eksponātus zagļi varētu pārdot kolekcionāriem.

Skaties video!

0 Komentāru