Komentāri

Jelgavā likumsargi reģistrējuši savdabīgu noziegumu – no ziedu veikala pazudusi vāze ar puķēm. Izrādās, ka šādas zādzības vismaz galvaspilsētā jau sen vairs nav retums.

Ir agrs pavasaris, pilsētas apstādījumos puķes vēl nezied, tāpēc cilvēki, kuriem vai nu nav naudas, vai negribās to tērēt, tur dāvanas savām sirds mīļotajām sievietēm nevar atrast. Taču tas nenozīmē, ka ciemos pie līgavām viņi iet tukšām rokām. Viņi viltīgi mēro ceļu garām ziedu tirgotavām un cenšas tur kaut ko dabūt bez maksas. Saharova ielas puķu bodītes darbiniece Valentīna stāsta – ne reizi vien skrējusi pakaļ zagļiem, kuri no ielas paķer ziedus ar visu vāzi un metās bēgt. Viens gadījums viņai labi palicis atmiņā, tagad pati saka – varbūt nevajadzēja mēģināt zagli noķert, iespējams, viņš būtu kļuvis arī agresīvs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valentīna: Toreiz, kad viņš paņēma vāzi, bija vēl bija gaišs. Gadās arī, ka viņi sagaida tumsu, iet garām pa ielu, paķer ziedus un metās prom. Arī tādam esmu skrējusi pakaļ, viņš paņēma iepakojumu ar krizantēmām.
Degpunktā: Viņus interesē kādi īpaši ziedi?
Valentīna: Nē, ņem tos, kas pa rokai. Viņi saprot, ka mēs varam pamanīt zādzību.
Degpunktā: Viņi zog, jo iet ciemos un nav naudas?
Valentīna: Nezinu. Jauni cilvēki, vecie ļaudis to nedarīs.

Ar tādu pašu problēmu saskārusies sieviete, kura ziedus tirgo blakus Valentīnai. Viņa gan pati ļaundarus nav ķērusi.

Tāda ir situācija Pļavniekos, savukārt Pilsētas centrā, Saktas ziedu tirdziņā, dāmas puķes pārdod arī pavisam vēlu vakaros, tādēļ ar dažādiem ļaundariem saskaras vēl biežāk. Tie kioski, kuri izvietoti rindas vidū, cieš retāk. Krietni sliktāk klājas malējām tirgotavām, no kurām zagļi ātri, ātri var nozust parkā un pazust skatieniem.

Pārdevēji jau sen sapratuši, ka vienīgais reālais līdzeklis pret ziedu zagļiem ir – visu laiku turēt acis plaši vaļā un vienam otru atbalstīt. Ja visi ir modri, tad vieglāk zādzības novērst vai zagļus noķert. Atliek vien iedomāties, cik daudzu meiteņu vāzēs galvaspilsētā stāv ziedi, kas nevis godīgi nopirkti, bet gan nekaunīgi nozagti. Tā nav gluži tā labākā pievienotā vērtība dāvanai.

Lasi vēl