VUGD šogad devies uz vairāk nekā 5200 glābšanas darbiem

0 Komentāru
VUGD šogad devies uz vairāk nekā 5200 glābšanas darbiem
LETA

Katru dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz vairākiem izsaukumiem, kuros iedzīvotājiem ir bijusi nepieciešama palīdzība dažādās situācijās. Šogad ugunsdzēsēji glābēji devušies jau vairāk nekā uz 5200 izsaukumiem un palīdzību snieguši gan nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem, gan dzīvniekiem.

Pagājušajā naktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 38 izsaukumus – 13 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 22 uz glābšanas darbiem, savukārt trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakardien VUGD saņēma izsaukumu uz Zemgales ielu Olainē, kur sievietei uz kājas bija uzkritusi gāzes plīts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji caur logu iekļuva piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī, atbrīvoja iespiesto sievietes kāju un nodeva viņu neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Tāpat saņemts izsaukums uz Stacijas ielu Rēzeknē, kur, veicot traktortehnikas remontu, cilvēks bija iespiests zem traktora. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vīrietim bija iespiesta galva zem traktora priekšējā riteņa. Izmantojot hidrauliskos instrumentus, ugunsdzēsēji glābēji vīrieti atbrīvoja un nodeva neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Saistībā ar ugunsgrēku dzēšanu vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, kūdra, elektrības stabs, divas vieglās automašīnas, ēkas katlu telpa, ēkas griesti un siena, divas dārza mājas, saimniecības ēka un pirts.

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Gulbenes novada Beļavas pagastā, kur saimniecības ēkai 180 m² platībā dega jumts. Ugunsgrēkā sadega 10 mājputni un četri mājlopi. Kā iespējamais tā cēlonis tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

0 Komentāru