Vjetnamiešu invāzija – šogad aizturēti jau 102 robežpārkāpēji no Vjetnamas

0 Komentāru
Vjetnamiešu invāzija – šogad aizturēti jau 102 robežpārkāpēji no Vjetnamas
Foto: Flickr.com

Jau vairākus mēnešus pēc kārtas uz Austrumu robežas tiek notverti Vjetnamas pilsoņi, kuri ieradušies Eiropā meklēt patvērumu. Iespējams, ka ne mazums Vjetnamiešu arī tikuši tālāk par Latviju, taču vakar notvertie 29 cilvēki, dosies atpakaļ uz mājām.

Starp Līdumnieku un Krivandas ciematiem valsts austrumu pierobežā, šķērsojot Ļebedincu purvu vakar Latvijā no Krievijas iekļuvušas divas Vjetnamiešu grupas – vienā 17 cilvēki, otrā divpadsmit. Aizturēts arī kāds Igaunijas pilsonis, kurš bija 17 cilvēku lielās grupiņas pavadonis. Paši Vjetnamieši ir nerunīgi. Ne jau tādēļ, ka viņi vairītos no videokameras objektīva, bet gan tāpēc, ka pārsvarā prot vienīgi savu dzimto valodu.

Degpunktā žurnālists vaicāja, kā grupiņai vjetnamiešu izdevies tikt pāri purvam, kur pat vietējie Ciblas novada iedzīvotāji neiet ogot, baidoties pazust kādā akacī. Izrādās nekāds īpašs apģērbs ārvalstu viesiem nav bijis – briduši pa purvu kedās un basām kājām.

Degpunkta žurnālists apvaicājās, kāds ir viņu ierašanās mērķis. Lielākoties tie ir ekonomiski apsvērumi. Tādā komunistiskā valstī, kā Vjetnama izsisties ir ļoti grūti. Šogad šķērsojot tā saukto zaļo robežu aizturēti jau 110 trešo valstu pilsoņi, no tiem 102 vjetnamieši.

Robežsargi gan piebilst, ka šie vjetnamieši gluži neaprīkoti nav gājuši pāri purvam, un visticamāk būtu veiksmīgi no nā tikuši ārā, jo līdzi bijušas gan kartes, gan kompasi un GPS iekārtas, taču tās noteikti nav viņu pašu pirktas, bet gan palīgu, iespējams, tā paša igauņa piegādātas.

Tagad par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu uzsākts kriminālprocess, kas reāli rezultēsies vjetnamiešu deportācijā mājup uz Latvijas valsts rēķina.

Vairāk skaties video!

0 Komentāru